Nieoficjalnie: Drużyny z VCS nie zagrają na Worlds 2020. Zastąpić je mogą ekipy z LCS i LCK

Worlds 2020 Foto: Riot Games

Niepokojące wieści docierają do nas z Wietnamu. Okazuje się, że reprezentanci tamtejszej ligi VCS mogą nie wystąpić na Worlds 2020. Wszystko przez restrykcje sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Pojawiają się też spekulacje, że drużyny z VCS zastąpić mogą formacje z LCS i LCK.

Informację jako pierwsze w zachodnich mediach podało ESPN. Wiele wskazuje na to, że jeśli reprezentanci VCS opuszczą Wietnam i udadzą siedo Szanghaju na turniej ich powrót do kraju będzie niemożliwy. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i środki ostrożności panujące obecnie w kraju.

Faza pucharowa VCS wciąż trwa a w grze pozostały trzy drużyny: GAM Esports oraz EVOS Esports, które zagrają w finale drabinki przegranych, a także Team Flash, które czeka na rywala w wielkim finale.

ESPN podaje, że jeśli reprezentanci VCS się nie stawią, to mistrzostwa świata zorganizowane zostaną na 22 drużyny, a nie jak to zakładano pierwotnie 24.

Jednak według informacji Travisa Gafforda Riot Games rozważa również uzupełnienie turnieju do 24 drużyn przyznając dodatkowe miejsca czwartej drużynie z LCS i LCK. W przypadku amerykańskich rozgrywek będzie to Cloud 9, które po porażce z TSM po raz pierwszy w historii nie zakwalifikowało się na Worldsy.

Jednak sam Gafford w komentarzu na reddicie tłumaczy, że jest to tylko plotka i to bardzo mocno niesprawdzona. Najprawdopodobniej turniej zostanie rozegrany na 22 drużyny, ale warto mieć z tyłu głowy, że być może Chiny, Europa, Korea i Ameryka Północna wystawią w turnieju po raz pierwszy w historii po czterech reprezentantów.

Zobacz komentarze