Niechlubny rekord Vaevictis eSports

Vaevictis eSports Foto: Adrien Olichon / Pexels

Vaevictis eSports ustanowiło nowy rekord w profesjonalnych rozgrywkach League of Legends. Drużyna występująca w rosyjskich rozgrywkach (LCL) przez cały 2019 rok nie wygrała ani jednej mapy przegrywając wszystkie 28 spotkań.

Porażka w każdym rozegranym spotkaniu nie jest czymś co łatwo osiągnąć. Nawet najgorsze drużyny w historii były w stanie wygrać przynajmniej mapę czy dwie. Na przykład Jin Air grające na co dzień w Korei wygrało w tym roku 7 map, a w tym jedną serię. Origen z 2017 roku również radziło sobie lepiej i zniszczyło nexus rywali dwa razy. Na całym świecie jedynie Vaevictis ta sztuka nie udała się ani razu, jednak jak niektórzy z was zapewne wiedzą, ta drużyna to szczególny przypadek.

Jeszcze przed startem wiosennego splitu LCL właściciele Vaevictis postanowili sprzedać organizację i miejsce w rozgrywkach. Dni jednak mijały, a chętnych nie było. Nie chcąc wydawać dodatkowych funduszy na solidną drużynę właściciele zdecydowali się na bardzo sprytne posunięcie. Rozwiązali kontrakty z zawodnikami, którzy wywalczyli miejsce w rozgrywkach zastępując ich zawodniczkami.

Tak jest. Vaevictis eSports to pierwsza w pełni kobieca drużyna, która rywalizuje w najważniejszej lidze w regionie, który ma zapewnione miejsce na mistrzostwach świata. Właściciele Vaevictis eSports prawdopodobnie myśleli, że w ten sposób zrobią sobie świetną reklamę, a przy okazji utrzymanie zespołu będzie ich kosztować zdecydowanie mniej. Na ich nieszczęście wymiana zawodników nie została ciepło przyjęta, a sytuację jeszcze pogorszyły wyniki sportowe.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że ta sytuacja absolutnie nie jest winą zawodniczek. Panie już w momencie dołączenia do zespołu w zdecydowanej większości (4 z 5) reprezentowały poziom Diament 5 na solo kolejce. Dla kontrastu, w 2018 roku żeby być wpisanym jako rezerwowy w EU LCS trzeba było mieć rangę minimum Diament 2. Dlatego też nic dziwnego, że Vaevictis zaprezentowało się tak, jak się zaprezentowało. Ich przeciwnikami byli profesjonalni zawodnicy, którzy są zdecydowanie wyżej w solo kolejce, a także deklasowali swoje rywalki, jak chodzi o doświadczenie w profesjonalnych zawodach.

Niemniej,z końcem letniego splitu LCL Vaevictis eSports na zawsze zapisało się w historii League of Legends. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem właścicielom uda się sprzedać miejsce w rozgrywkach i całą tą sprawę zostawimy w przeszłości.

Zobacz komentarze