Nie będzie więcej eventów PvE w LoLu? Pracownik Riotu odpowiada

Sona z Odysei
Sona z Odysei Foto: Riot Games

Za każdym razem, gdy w League of Legends rozpoczyna się nowe wydarzenie, fani zastanawiają się, czy będzie ono przypominać Odyseję z 2018 roku. Wielu graczy doskonale wspomina ten unikalny event. Jednak po raz kolejny Riot wyraźnie daje znać, że wydarzenia PvE najprawdopodobniej do LoLa nie wrócą.

Ryan ‘Reav3’ Mirales, lead champion designer w Riot Games, odpowiadał na pytania fanów związane z Duchowym Rozkwitem, który potrwa ponad miesiąc, i przyznał, że Odyseja była jednorazowym przeżyciem, a Riot nie planuje ani jej przywrócić, ani stworzyć czegoś podobnego.

– Powodem, dla którego odeszliśmy od eventów PvE, jest to, że widzieliśmy spore zaangażowanie społeczności przez pierwsze kilka dni, a później bardzo dużo osób przestawało grać. Gracze po prostu chcą grać głównie na Summoner's Rift i bardzo ciężko jest stworzyć coś, co może z tym rywalizować – napisał Reav3.

Podobnie pracownicy Riotu wypowiadali się o trybach gry PvE nawet wcześniej w tym roku.

– Takie tryby gry są wyjątkowe i drastycznie zmieniają sposób, w jaki gramy w League of Legends, ale nie utrzymują zainteresowania. Innymi słowy, gracze chcą przetestować coś nowego, ale szybko wracają na SR – tak w maju tego roku pisali deweloperzy.

– Dlatego też stworzyliśmy coś innego z Duchowym Rozkwitem. Powstał mały system, który ma zapewnić rozrywkę w przerwach między meczami na Summoner's Rift oraz który można ukończyć, po prostu grając SR (albo w innych stałych trybach gry), ponieważ w ten sposób gracze najchętniej spędzają swój czas – dodał Reav3.

Zobacz komentarze