Nadchodzą roszady w EU LCS. Astralis ma dołączyć do franczyzy

Astralis baner Foto: Facebook

Zmiany na liście uczestników EU LCS są nieuniknione. Wedle doniesień, z rozgrywkami pożegnają się reprezentanci Giants Gaming, ROCCAT oraz Unicorns of Love. Kto zajmie ich miejsce? Serwis ESPN podaje, że Astralis ma zadebiutować franczyzie.

Astralis to marka, którą doskonale znają fani CS:GO. Przez ostatnie pół roku zdobyła 6 trofeów na prestiżowych turniejach. Wśród nich był puchar za pierwsze miejsce na FACEIT Major. Duńska drużyna cały czas jest na fali wznoszącej i nic nie wskazuje na to, by wkrótce miała się zatrzymać. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na poszerzenie działalności o inne tytuły.

Serwis ESPN donosi, że Martin „Deficio” Lynge nadzorował zawarcie porozumienia pomiędzy Astralis a Riot Games. Negocjacje prawdopodobnie zostały zakończone. Władze organizacji będą musiały zapłacić 10,5 miliona euro za możliwość uczestniczenia w rozgrywkach EU LCS przez kilka następnych lat. Duński zespół miałby zadebiutować w rozgrywkach w kolejnym sezonie. Oprócz niego do zmagań przystąpią również: G2 Esports, Team Vitality, Fnatic, FC Schalke 04 i Misfits Gaming, które przedłużyły swoje kontrakty.  

Zobacz komentarze