MAD Lions z porażką, ale też z awansem. Znamy rozstrzygnięcia w grupie B

MAD Lions
MAD Lions Foto: Michal Konkol / Riot Games

Trwało to trochę dłużej, niż byśmy tego chcieli, ale udało się. MAD Lions jest już pewne awansu do kolejnego etapu MSI 2021, a do przypieczętowania awansu mistrzowie LEC nie potrzebowali nawet wszystkich sześciu spotkań w grupie.

Pierwszy mecz mistrzów Europy z Istanbul Wildcats nie poszedł do końca po ich myśli. Oba zespoły skupiały się na gankowaniu górnej alei i widzieliśmy tam sporo zamieszania, ale początkowo było MAD Lions. Lwy przejęły pierwsze trzy smoki, prowadziły w złocie i wszystko wskazywało na niewymagającą wygraną. Jednak mistrzowie Turcji mieli inny pomysł na ten mecz i po jednej wygranej walce drużynowej odwrócili losy meczu. Kai'Sa złapała kilka zabójstw, Wildcats zdobyli Barona i nie pozwolili już Humanoidowi i spółce wrócić do gry.

Na szczęście MAD Lions w pierwszej części fazy grupowej było niepokonane i ze spokojem mogło podejść do kolejnego spotkania wiedząc, że nawet jeśli nie wygrają żadnego z pozostałych dwóch meczów to mogą awansować po dogrywkach.

Oczywiście te nie były potrzebne. W meczu z paiN Gaming lwy potwierdziły, że porażka to zwykły wypadek przy pracy. Mimo tego, że przez większość spotkania to brazylijska formacja prowadziła w złocie, to różnica między ekipami była minimalna. Natomiast gdy przyszło do późniejszych etapów gry i walki o Barona, jasne było, że mistrzowie LEC wyjdą zwycięsko z tego pojedynku.

Ostatecznie z grupy B awans wywalczyli MAD Lions oraz PSG Esport, które wcześniej pokonało Wildcats oraz paiN. Ostatnie dwa mecze decydowały tylko o ostatecznej pozycji w grupie.

Istanbul Wildcats > MAD Lions

paiN Gaming < PSG Talon

Istanbul Wildcats < PSG Talon

paiN Gaming < MAD Lions

paiN Gaming > Istanbul Wildcats

PSG Talon < MAD Lions

Zobacz komentarze