Mr Beast chce założyć esportową drużynę i grać w LCS już w 2022 roku

Mr Beast Foto: Materiały prasowe

Jeden z najpopularniejszych youtuberów na świecie – Mr Beast – podczas jednej z ostatnich transmisji ujawnił, że planuje założyć organizację esportową Beats Gaming, która miałaby rywalizować w LCS, czyli najważniejszych rozgrywkach League of Legends w Ameryce Północnej.

Jimmy ‘Mr Beast’ Donaldson na swoim kanale YouTube posiada blisko 46 milionów subskrypcji. Sprawia to, że jest jednym z najpopularniejszych twórców na świecie. Jednak jego kontent rzadko kiedy jest związany z esportem i gamingiem. Najbardziej kojarzony jest z filantropijnych działań i rozdawania olbrzymich kwot pieniędzy.

Jednak jakiś czas temu na swoim twitterze MR Beast napisał, że uważa League of Legends za najlepszą grę, jaka kiedykolwiek powstała i że jednym z jego życiowych celów, jest posiadanie profesjonalnej drużyny.

Już 31 października youtuber znów poruszył temat swojej organizacji esportowej. Tym razem podczas 24 godzinnego streamu.

– Nawet nie tyle, że o tym myślę, ale to się dzieje – mówił Mr Beast. – Na pewno nie w tym sezonie, ani nie w letnim splicie. Ale na pewno powstanie drużyna League of Legends w Beast Gaming. Na 100%.

– Spędziłem mnóstwo czasu oglądając LoLa. W tym roku Worldsy miały bardzo dobrą oglądalność. Skoro już tyle czasu to oglądam, to równie dobrze mógłbym oglądać swoją drużynę – kontynuował Mr Beast.

Zobacz komentarze