MikeYeung znów zagra w LCS. Rush został bez drużyny

MikeYeung i Rush Foto: Riot Games

Oddanie zawodnika drużynie, z którą rywalizujesz w lidze w League of Legends nie jest popularnym zjawiskiem, jednak gdy po ośmiu spotkaniach twój bilans to 2:6 nikogo nie dziwi chwytanie się brzytwy. W tej sytuacji znalazło się Echo Fox, które zdecydowało się rozwiązać kontrakt z Lee "Rush" Yoon-jaenem, a w jego miejsce pozyskało Mike'a "MikeYeung" Yeunga z akademii Team Liquid.

MikeYeung zadebiutował podczas Rift Rivals 2017 w drużynie Phoenix 1. W swoim pierwszym splicie spisywał się naprawdę dobrze mimo gorszej dyspozycji całego zespołu i już w kolejnym sezonie reprezentował TSM. Tam jednak zdecydowanie obniżył loty, a do tego po sieci zaczęły krążyć informacje, że Alfonso "Mithy" Rodríguez, wtedy wspierający TSM, musi uczyć Yeunga jak grać w dżungli. Od letniego splitu w zeszłym roku MikeYeung występował jedynie na poziomie akademii, najpierw w TSM, później w Team Liquid. Transfer do Echo Fox jest dla niego szansą, żeby pokazać czego nauczył się przez ostatni rok.

Zdecydowanie gorzej na transakcji wyszedł Rush, który po raz kolejny w swojej karierze został bez organizacji. W latach 2015-2016 jungler stanowił o sile Team Impuls i Cloud 9. W tym okresie był jednym z najlepszych zawodników ligi, latem 2015 roku zdobywając nawet tytuł MVP w NA LCS. Następnie jego kariera wyhamowała. Rush spędził rok bez drużyny najpierw streamując, a następnie bez słowa zniknął. Odnalazł się dopiero w 2018 roku gdy dołączył do KT Rolster jako zmiennik. Leśnik zagrał nawet w kilku spotkaniach i nie wyglądał źle, ale organizacja przechodziła przebudowę składu na 2019 roku i Rush musiał szukać nowego domu. Ten znalazł w Echo Fox, które postanowiło sięgnąć po doświadczonego junglera. Koreańczyk nie jest jednak gwiazdą ligi, na co zapewne liczono i w związku z gorszymi wynikami całej drużyny musiał pożegnać się z zespołem.

MikeYeung i Echo Fox kolejny mecz zagrają w sobotę 6 lipca o godzinie 23:00. Ich rywalem będzie FLyQuest. Z kolei Rush zapowiedział, że więcej informacji o swojej przyszłości udzieli na swoim streamie w najbliższej przyszłości.

Zobacz komentarze