Mecz na szczycie i bezpośrednie spotkania Polaków w drugiej kolejce LEC

Origen vs Fnatic Foto: Riot Games

W gorące piątkowe popołudnie rozpocznie się druga kolejka letniego splitu LEC. Temperatura na pewno szybko nie opadnie, ponieważ czekają nas bardzo emocjonujące spotkania.

Hitem pierwszego dnia na pewno będzie starcie Fnatic z Origen. Obie formacje należą do ścisłej europejskiej czołówki, co potwierdziły na wiosnę, gdy spotkały się w meczu o trzecie miejsce. Wtedy lepsze okazało się Origen, ale od tamtego meczu minęły ponad dwa miesiące i oba zespoły zdążyły poprawić swoją grę, wiec nie można przykładać wielkiej wagi do tamtego spotkania. Pewne jest natomiast, że żadna ze stron nie odpuści, nie tylko ze względu na chęć rewanżu czy zdobycia punktów w obecnym splicie. Obie organizacje mają bowiem bardzo podobne historie, o czym przeczytać możecie tutaj.

Zanim jednak zobaczymy Fnatic i Origen w akcji, będziemy mogli delektować się spotkaniem Rogue z Vitality gdzie oczy polskich fanów zwrócone będą na dolną aleję. Tam bowiem rywalizować będzie aż trzech polskich zawodników. Jakub "Jactroll" Skurzyński po stronie Vitality oraz Paweł "Woolite" Pruski i Oskar "Vander" Bogdan w barwach Rogue. Drużyna Jactrolla nie poprawiła swojej gry względem końcówki poprzedniego splitu i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z wynikiem 0:2. Z kolei Rogue udało się wygrać spotkanie z Excel, jednak wielu ekspertów uważa, że jest to jedna z najsłabszych ekip w lidze, więc trudno przykładać do tego spotkania większą wagę.

Na zakończenie pierwszego dnia czeka nas mecz dwóch, prawdopodobnie najlepszy, polskich leśników. Marcin "Jankos" Jankowski i G2 Esports zmierzą się z Oskarem "Selfmadem" Boderkiem i SK Gaming. G2 wciąż dominuje europejskie rozgrywki w pierwszym tygodniu demolując Splyce i pokazując miejsce w szeregu Origen. Z kolei SK Gaming mimo wymiany toplanera nie wygląda na mocniejszy zespół niż na wiosnę. W tej chwili drużyna Selfmade'a ma wynik 1:1, ale wygrana z mocno przeciętnym Schalke i wyraźna przegrana z Fnatic nie napawają optymizmem.

Druga kolejka LEC rozpocznie się o 18:00, w piątek 14 czerwca. Pierwszym meczem będzie spotkanie pomiędzy Excel i Misfits, które już dokonały zmian w swoich składach. Cały harmonogram znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze