Mecz Jankosa otworzy sezon LEC. Fnatic vs Origen starciem kolejki

G2 Esports wygrywa wiosenny split LEC 2019 Foto: Riot Games

Wreszcie! Czas rozpocząć nowy sezon LEC. Najlepsze europejskie zespoły znów staną w szranki a na szali będą duma, honor i tytuł mistrzowski. Sezon otworzą wicemistrzowie świata, G2 Esports, w których składzie gra Marcin "Jankos" Jankowski.

W piątek, 24 stycznia o godzinie 18:00 na Summoner's Rift G2 Esports podejmować będzie "najnowszą" drużynę w LEC - MAD Lions. W poprzednich latach występowali oni jako Splyce, ale właściciel marki (OverActive Media) zdecydowało się zakończyć wszystkie działania Splyce i nowy sezon rozegrać już jako MAD Lions.

W składzie z poprzedniego roku pozostał jedynie midlaner, Humanoid, który otoczony został utalentowanymi zawodnikami z lig regionalnych. Orome, Carzzy czy Shadow nie są postaciami anonimowymi. Jednak mając aż tylu debiutantów w składzie trudno oczekiwać, by drużyna weszła na najwyższe obroty już w pierwszym spotkaniu. Zwłaszcza, że ich rywalem będzie G2.

Wicemistrzowie świata dokonali tylko jednej zmiany w składzie. Perkz wrócił na środkową aleję, a Caps będzie grał na linii z Mikyx'em. Ta roszada budzi spore wątpliwości. To, że Perkz świetnie poradził sobie jako bot laner, nie oznacza, że tak samo będzie z Capsem. Biorąc jednak pod uwagę jak utalentowani zawodnicy grają w tym zespole, trudno jest z powodu tej jednej zmiany stwierdzić, że G2 spisze się gorzej niż rok temu.

Hitem dnia bez wątpienia będzie jednak ostatni mecz. W nim zmierzą się ekipy Fnatic i Origen, które wielu ekspertów stawia jako rywali G2 do tytułu.

W ekipie Fnatic doszło do jednej zmiany. W jungli reprezentował ich będzie Oskar "Selfmade" Boderek, który w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych graczy w lidze, mimo że jego drużyna nie prezentowała się najlepiej. Polak ponownie łączy siły z grającym na środku Nemesisem, z którym występował w jednym zespole w lidze hiszpańskiej.

Z kolei OG odświeżyło swój skład ściągając gwiazdę Schalke, Upseta, na dolną aleję i wymieniając leśnika na Xerxego. Najwięcej uwagi należy jednak poświęcić wspierającemu, który poprzednio występował w Australii. Destiny zaimponował sztabowi trenerskiemu i to właśnie po niego sięgnęła organizacja, ignorując innych wolnych agentów m.in.: Mystiquesa. Ruch ten wywołał spore poruszenie w społeczności więc dolna linia OG na pewno skupi na sobie dużo uwagi.

Harmonogram pierwszego dnia LEC:

  • 18:00 G2 Esports vs MAD Lions
  • 19:00 Vitality vs SK Gaming
  • 20:00 Misfits vs Rogue
  • 21:00 Schalke vs Excel
  • 22:00 Fnatic vs Origen
Zobacz komentarze