Maciej Dowbor poprowadzi Ultraligę w Polsat Games

Maciej Dowbor Foto: Ultraliga

Za niespełna tydzień rozpocznie się faza pucharową Ultraligi - rozgrywek League of Legends pod szyldem Polsat Games. Nowym gospodarzem imprezy będzie Maciej Dowbor, który zastąpi w tej roli Marinę Krylovą.

To właśnie urodzona w Rosji esportowa influencerka miała przyjemność prowadzić zerową i pierwszą edycję esportowego show Polsatu. Teraz pałeczkę, a raczej mikrofon przejmuje Maciej Dowbor - polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, od 2005 roku związany z Telewizją Polsat. To nie pierwsza praca Dowbora w świecie sportów elektronicznych. W 2011 roku prowadził on World Cyber Games i Samsung Euro Championship w Warszawie razem z Maciejem Rockiem i Maciejem "Sawikiem" Sawickim.

- Już w następnym tygodniu, widzowie będą mogli zobaczyć mnie na antenie Polsatu Games gdzie poprowadzę rozgrywki Ultraligi. Sam jestem graczem, ale też z wielka uwagą i zainteresowaniem śledzę zjawisko esportu oraz gamingu. Widzę jak prężnie rozwija się ta dyscyplina również w Polsce. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu ćwierćfinałowego. Zapraszam wszystkich we wtorek, 13 sierpnia o godzinie 17:00 do Polsat Games – mówi Maciej Dowbor.

Ultraliga League of Legends to projekt, w którym osiem 5-osobowych drużyn rywalizuje ze sobą w grze League of Legends. Mecze rozgrywane są w profesjonalnym, zbudowanym specjalnie na potrzeby tych rozgrywek, studio Polsatu. Wszystkie spotkania można oglądać na antenie Polsat Games. W puli turnieju znajduje się 100 tysięcy złotych.

Faza play-off 2. sezonu Ultraligi rozpocznie się we wtorek, 13 sierpnia. Rywalizację w ćwierćfinałach zapoczątkuje starcie Piratesports i AVEZ Esport.

Zobacz komentarze