Postacie w LoLu. Lista i klasy

lol postacie
lol postacie Foto: Riot Games

Obecnie w League of Legends mamy 145 postaci i nic nie wskazuje na to, by deweloperzy przestali dodawać kolejnych championów do listy. Żeby jakoś to usystematyzować Riot Games stworzyło klasy postaci. Każdy bohater należy do konkretnej klasy, ale jak łatwo się domyślić są też bohaterowie, którzy nie są tak prości do zakwalifikowania.

Klasy postaci w LoLu

Klasy to grupy championów o podobnym stylu gry. Kiedyś postaci w LoLu były segregowane ze względu na motywy przewodni i design danego bohatera. Jednak w 2016 roku Riot Games postanowiło to zmienić. Ponieważ zróżnicowanie postaci jest bardzo duże, każda kategoria dzieli się na podkategorie. I tak powstały klasy:

  • Obrońcy dzielący się na: Inicjatorów (np. Leona, Malphite) i Strażników (np. Braum, Shen)
  • Wojownicy dzielący się na: Molochy (np. Darius, Nasus) i Szturmowców (np. Vi, Xin Zhao)
  • Pogromcy dzielący się na: Zabójców (np. Zed, Fizz) i Zwadźców (np. Yasuo, Fiora)
  • Magowie dzielący się na: Magów eksplozywnych (np. Lux, Veigar), Magów bitewnych (np. Karthus, Vladimir) i Magów dalekosiężnych (np. Xerath, Ziggs)
  • Kreatorzy dzielący się na: Zaklinaczy (np. Janna, Lulu), Zakłócaczy (np. Zyra, Anivia)
  • Strzelcy, którzy jako jedyni nie mają podziału (np. Ashe, Vayne)

>>>League of Legends na Twitchu. Kto jest najpopularniejszy?<<<

Musicie jednak pamiętać, że postaci w LoLu mimo przypisania do klasy, mogą występować na różnych pozycjach. Nie każdy mag będzie występował na środkowej alei. Z kolei strzelcy funkcjonują podobnie (zadają obrażenia ciągłe z dystansu) i podział na podklasy nie miał sensu.

>>>Rotacja bohaterów w League of Legends<<<

Z kolei postaci w LoLu niedające się wyraźnie przypisać do którejś z kategorii najczęściej spełniają jedno z dwóch kryteriów. Są hybrydami (np. Varus - strzelec i dalekosiężca, Lux - mag eksplozywny i zaklinacz) albo mają unikalny styl gry (np. Fiddlestick - szuka okazji, by niezauważonym wskoczyć do walki drużynowej, Singed - ściąga uwagę na jednej z bocznych linii wymagając więcej niż jednego przeciwnika, by sobie z nim poradzić, a następnie ucieka, będąc przy okazji niezwykle trudnym do złapania).

Listę wszystkich postaci w LoLu, wraz z ich klasami, znajdziecie tutaj oraz w kliencie gry.

Zobacz komentarze