Będzie nowa ranga w LoLu? Jak może wyglądać?

League of Legends serwer

Zmiany w systemie rankingowym w League of Legends nie są przeprowadzane zbyt często. Czasem jednak się zdarzają, jak kilka lat temu, gdy do gry dodano nowe rangi: Iron oraz Grandmaster. Teraz prawdopodobnie wprowadzona zostanie kolejna.

Ranga istnieje już w League of Legends: Wild Rift czyli mobilnym LoLu, którego testy alpha rozpoczną się 5 czerwca. Pomimo wielu różnic pomiędzy wersją mobilną a pecetową LoLa istnieje jeszcze więcej podobieństw, dlatego nie będziemy zaskoczeni jeśli ranga Emerald (szmaragd) zawita także do wersji na komputer.

Ranga Emerald Foto: Materiały prasowe

Oczywiście na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że nowa ranga pojawi się nie tylko w Wild Rift, ale nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby mobilny LoL był poligonem doświadczalnym dla nowości, które planowane są do wersji na komputery.

>>>Tak wygląda LoL: Wild Rift. Gameplay, postaci, zmiany mapy<<<

Pamiętajmy też, że ranga jest już w całości opracowana. Wystarczy tylko dodać ją do gry. W Wild Rift rozdziela ona Platynę i Diament. Do klasycznej wersji LoLa nowa ranga zawita prawdopodobnie z początkiem nowego sezonu rankingowego. Oczywiście jeśli pomyślnie przejdzie testy w Wild Rift.

Zobacz komentarze