LoL: co to jest PBE? Co to znaczy?

League of Legends
League of Legends Foto: YouTube/Game and Games

Jeśli interesujecie się League of Legends i regularnie sprawdzacie, jakie zmiany przygotowują w grze deweloperzy, na pewno spotkaliście się z terminem PBE. Jednak nie każdy wie co to jest i co oznacza.

Jak na pewno wiecie, w LoLu mamy już ponad 150 postaci. Do tego dodajmy setki, jeśli nie tysiące, przedmiotów i wychodzi nam twór niezwykle trudny do zbalansowania. Wyobraźcie sobie, że musicie zmienić kilka rzeczy, pozornie nawet nieistotnych. Niemal nie da się przewidzieć, jakie zmiany w grze takie zmiany mogą wprowadzić.

Niezależnie od tego ilu testerów i ile lat wspólnego doświadczenia w projektowaniu gier nie miałby zespół Riotu, to nie dałoby się odpowiednio przetestować wszystkiego. Dlatego powstał serwer PBE.

PBE to skrót od Public Beta Serwer czyli Publiczny Serwer Testowy. Rejestracja wymaga posiadania konta właściwego League of Legends na co najmniej 3. poziomie honoru, bez banów i ograniczeń. Nie ma znaczenia region i poziom. Potem wystarczy pobrać osobny klient (PC lub mac) i voila, macie dostęp do serwera testowego.

Pamiętajcie jednak, że serwer testowy jest w Chicago. Oznacza to, że będziecie mieli wysoki ping, więc miejcie to na uwadze.

Zobacz komentarze