LoL patch 10.13. Co nowego w League of Legends?

League of Legends
League of Legends Foto: Esportmania.pl

Na serwerach wciąż obowiązuje aktualizacja 10.12 ale Mark Yetter, lead gameplay designer League of Legends, opublikował na swoim twitterze plany na patch 10.13. Co zmieni nowa łatka? Nieco osłabi ostatnio wzmocnione runy, wzmocni kilka rzadziej wybieranych postaci oraz wreszcie spróbuje sprawić, że Aphelios i Yuumi będą choć trochę zbalansowani.

Zmiany systemowe

Tutaj zakwalifikowane jako systemowe na patchu 10.13 to osłabienia run Conquerora i Guardiana oraz zmniejszenie zasięgu Death's Dance.

Osłabienia na patchu 10.13

Najważniejsze zmiany to osłabienie Yuumi i Apheliosa. Kotka od teraz na leczenie zużywać będzie procentową ilość swojej maksymalnej many, dzięki czemu będzie musiała dwa razy się zastanowić, kogo tym razem uleczyć. Z kolei Aphelios dostał ogólne osłabienia takie jak zmniejszenie dodatkowych obrażeń krytycznych z umiejętności ostatecznej czy mniej AD na każdym poziomie.

Inne championy, które ostatnio dominują metę, a zostaną osłabione to Syndra, Kalista, Ornn i Cassiopeia.

Wzmocnienia na patchu 10.13

Wzmocnione zostanie 7 postaci, ale nie są to zmiany, które powinny sprawić, że któryś z bohaterów na stałe zagości w mecie. Na pewno natomiast docenią je gracze, którzy głównie grają tymi postaciami.

Inne nowości na patchu 10.13

Podczas fazy wyboru postaci będzie można raportować i wyciszać innych graczy. To zupełna nowość, która ma się pojawić po raz pierwszy na nowej aktualizacji. Oprocz tego wzmocnione zostaną warianty AP Kog'Mawa oraz NuNu.

Całą listę zmian wraz z wartościami znajdziecie w tweecie:

Zobacz komentarze