Ligowy szlagier na koniec kolejki. G2 i Fnatic zagrają o trzecie miejsce w tabeli

G2 vs Fnatic Foto: Michal Konkol / Riot Games

To nie jest dobry split dla G2 i Fnatic, ale przynajmniej nie jest to spotkanie dwóch drużyn środka tabeli, jak miało to miejsce w trzeciej kolejce. Obie formacje zaczynają grac coraz lepiej, więc kolejna odsłona rywalizacji dwóch najlepszych europejskich organizacji ma tym razem do zaoferowania coś więcej, niż tylko historię.

Nie ma co czarować. Najważniejszym spotkaniem dnia bez dwóch zdań jest przez wszystkich uwielbiany europejski klasyk z udziałem G2 i Fnatic. Te dwie drużyny od lat dominują LEC, grały ze sobą w dwóch ostatnich finałach, a od 2013 roku tylko jeden raz tytuł mistrzowski trafił do kogoś innego. Nic więc dziwnego, że niezależnie od pozycji w tabeli obu drużyn, te mecze zawsze elektryzują publikę.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że tym razem nie musimy obawiać się o poziom sportowy widowiska. O ile poprzedni mecz w sezonie zasadniczym był beznadziejny, tak teraz mamy sporo powodów, żeby liczyć na atrakcyjne i wyrównane spotkanie. W ostatnich tygodniach obie drużyny zaczynają grać coraz lepiej. Wciąż zdarza im się jednak popełniać sporo błędów, więc jeśli tym razem jedna z drużyn nie postanowi przegrać w 10 minut, czeka nas bardzo interesujący mecz.

Oprócz tego na pewno warto zwrócić też uwagę na spotkanie Rogue z SK Gaming. Vander i Inspired mają już zapewnione play offy, ale wciąż mogą wyprzedzić MAD Lions i zająć pierwsze miejsce, dzięki czemu ich szanse na wyjazd na Worldsy znacznie wzrosną. Z kolei SK z bilansem 7:7 jest jedną z najwyżej notowanych drużyn w lidze, więc mamy tu potencjał na ciekawy mecz, a nie jednostronny stomp.

Harmonogram spotkań na dziś:

17:00 Origen vs Schalke 04

18:00 Misfits vs Excel

19:00 Rogue vs SK Gaming

20:00 Vitality vs MAD Lions

21:00 G2 vs Fnatic

Zobacz komentarze