Lider potwierdza. Utalentowany zawodnik na razie nie zagra w LEC

Lider Foto: Michal Konkol / Riot Games

Przerwa między sezonami nie rozpoczęła się od dobrych informacji dla Adama "Lider" Ilyasova. Lider, który od kilku splitów przymierzany jest do różnych drużyn LEC znów musi obejść się smakiem i przynajmniej początek 2021 roku spędzi w europejskich ligach regionalnych.

Zawodnik poinformował o tym na swoim twitterze. W oświadczeniu napisał, że po raz kolejny nie udało mu się znaleźć miejsca w LEC, ale wykorzysta tę okazję, żeby poprawić swoje umiejętności w ligach ERL. Oprócz tego Lider zapewniał, że wszystkie negatywne informacje o jego zachowaniu w stosunku do członków drużyny w 2019 roku nie są aktualne, a według jego informacji, to właśnie przez nie kolejny split rozpocznie poza LEC.

Lider największą popularność zdobył w 2019 roku gdy wygrał wiosenną edycję EU Masters w barwach Misfits Premier. Drużyna Misfits w LEC miała wtedy sporo problemów i Lider zagrał kilka spotkań w Berlinie w pierwszym składzie "królików". Niestety Misfits nie zakwalifikowało się do fazy pucharowej, a w 2020 roku Lider cały sezon spędził w Mousesports. Mouse wygrało letni sezon Prime League, a wiosną doszło do finału rodzimych rozgrywek. Na EU Masters dwukrotnie jednak mouse było odsyłane do domu przez AGO Rogue.

Zobacz komentarze