Startuje letni split LEC. Hit na otwarcie

LEC Foto: Riot Games

Koniec czekania. Już dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się letni split LEC. Organizatorzy zadbali o to, by rozpoczęcie odbyło się z przytupem, bo już w pierwszym meczu zobaczymy aktualnych obrońców tytułu oraz najbardziej utytułowaną drużynę w historii Europy.

Starcie MAD Lions z G2 Esports jest już niejako tradycja pierwszej kolejki splitu. Ostatnie trzy splity rozpoczynały się dokładnie tym pojedynkiem, a lato w 2019 roku zaczęliśmy od meczu G2 kontra... Splyce, czyli MAD Lions przed rebrandingiem.

Teraz jednak mecz ma zupełnie inny charakter gatunkowy. Do tej pory to G2 było murowanym faworytem w każdym starciu, aktualnym mistrzem LEC i naszym reprezentantem na międzynarodowych turniejach. Teraz to się zmieniło. Obecnie to Lwy będą broniły tytułu, a ostatnie starcie obu drużyn zakończyło się porażką G2 w fatalnym stylu.

Tym razem jednak każdy mecz będzie ciekawy. SK dokonało wielu kontrowersyjnych zmian w składzie, podobnie jak Excel, które wymieniło Czekolada na Nukeducka. Vitality ściągnęło Selfmade'a i Lidera, którzy znani są ze swoich ciężkich charakterów, ale też niezwykłych umiejętności, za to Schalke powoli przygotowuje się do odejścia z ligi, ale może stać ich na jeszcze jeden zryw. Czy Rogue nie załamie się po porażce na wiosnę i znów zagra kapitalny sezon zasadniczy? Jak Bwipo poradzi sobie w dżungli? Czy Misfits zagra jak na początek, czy na koniec wiosny?

18:00 MAD Lions vs G2 Esports

19:00 SK Gaming vs Astralis

20:00 Rogue vs Excel

21:00 Vitality vs Schalke

22:00 Misfits vs Fnatic

Zobacz komentarze