Sensacja! Schalke z pierwszą wygraną w tym splicie LEC

Schalke Foto: Michal Konkol / Riot Games

Trzecim meczem LEC w sobotni wieczór czwartego lipca było starci Fnatic z Schalke 04. Ekipa Selfmade'a dzień wcześniej przerwała serię czterech porażek z rzędu i planowała zakończyć pierwszą połowę splitu z pozytywnym bilansem spotkań. Z kolei Schalke liczyło, że w końcu zespół wygra swój pierwszy mecz w tym splicie.

Fnatic Schalke
Bwipo Urgot Wukong Odoamne
Selfmade Rek'Si Lee Sin Gilius
Nemesis Syndra Galio Abbedagge
Rekkles Kai'Sa Ezreal Neon
Hylissang Nautilus Leona Dreams

Schalke naprawdę bardzo zależało na wygraniu choć jednego spotkania przed połową splitu. Już w pierwszej minucie cała drużyna znalazła się na dolnej alei i zgarnęła pierwszą krew eliminując zaskoczonego Hylissanga. Fnatic nie pozostało jednak dłużne i w 4 minucie odpowiedziało gankiem Selfmade'a, który zakończył się wyeliminowaniem Neona, ale wspierający Fantic przypłacił to zagranie życiem.

Z czasem jednak to ekipa Schalke uzyskiwała przewagę. Fnatic kontrolowało smoki, ale przewaga w złocie na korzyść niemieckiego zespołu rosła. Wreszcie w okolicach 20-tej minuty Nemesis został wyeliminowany na dolnej alei, a Schalke skrzętnie z tego skorzystało i przejęło Barona.

Mimo że Fnatic miało trzy smoki na swoim koncie Schalke skutecznie przejmowało kolejne bestie i nie pozwalało wicemistrzom Europy na zdobycie duszy. A przewaga niemieckiego zespołu rosła. Po pół godziny gry Schalke miało 7 tysięcy sztuk złota przewagi i zniszczony inhibitor na środkowej alei.

Chwilę później Schalke znalazło wymarzoną walkę drużynową na midzie i pomaszerowało środkiem mapy po pierwsze zwycięstwo w tym splicie.

Harmonogram na 4.07:

Rogue > SK

Vitality > Origen

Fnatic < Schalke

G2 < Excel

Misfits > MAD Lions

Zobacz komentarze