LEC: Selfmade lepszy od Jankosa, Rogue może zapomnieć o play-offach

Selfmade Foto: Riot Games

Sobotnie spotkania kończyły siódmą kolejkę LEC. Tym razem dzień otwierał pojedynek między polskimi junglerami - Marcinem "Jankosem" Jankowskim z G2 i Oskarem "Selfmade'em" Boderkiem, Mateusz "Kikis" Szkudlarek i Oskar "Vander" Bogdan grali z Fnatic, a Jakub "Jactroll" Skurzyński i Team Vitality podejmowali Origen.

Już pierwszy mecz by gratką dla polskich fanów League of Legends. Jankosa i Selfmade są obecnie najlepszymi polskimi leśnikami, więc ich spotkanie budziło wielkie emocje. Mecz rozpoczął się jak prawie każde inne spotkanie G2 w tym sezonie. Formacja Jankosa miała dużą przewagę we wczesnych etapach rozgrywki i grała bardzo agresywnie. Jednak w pewnym momencie coś się popsuło w scenariuszu. Zawodnicy G2 grali tak jak zawsze jednak Selfmade i jego zespół wygrywali walki drużynowe mimo dużej straty w złocie. Ostatecznie kompozycja SK Gaming kupiła niezbędne dla ich Jinx przedmioty i wygrała spotkanie. Dla G2 jest to druga porażka w sezonie, a dla SK jest to ich pierwsza wygrana, w której polski leśnik nie został wybrany MVP.

Kolejnymi zawodnikami rozgrywającymi swój mecz w sobotni wieczór byli Vander i Kikis reprezentujący Rogue w starciu z Fnatic. Niestety dwaj Polacy nie będą dobrze wspominać dzisiejszego wieczoru. Wicemistrzowie świata grają coraz lepiej i wydaje się, że kryzys mają za sobą. Fnatic już od samego początku spotkania dominowało Rogue. Drużyna dwóch polaków tą porażką matematycznie wykluczyła się z udziału w fazie play-off.

W ostatnim spotkaniu dnia zmierzyły się zespoły Vitality i Origen. Formacja Jactrolla musiała radzić sobie bez swojego podstawowego midlanera Daniele "Jiizuke" di Mauro, który ze względów zdrowotnych nie mógł wystąpić w żadnym spotkaniu tej kolejki. Jego miejsce zajął występujący na co dzień w akademii Vitality Lucas "Saken" Fayard. Spotkanie nie układało się po myśli zespołu Polaka. Origen od początku kontrolowało przebieg spotkania. Vitality nie pomógł nawet Tham Kench, którym w tym spotkaniu grał polski zawodnik. Hiszpańska drużyna zakończyła kolejkę wynikiem 2:0, natomiast Vitality musiało zadowolić się zwycięstwem i porażką.

Wyniki drugiego dnia siódmej kolejki LEC:

  • SK Gaming > G2 Esports
  • Schalke 04 < Splyce
  • Rogue < Fnatic
  • Excel < Misfits
  • Origen > Vitality
Zobacz komentarze