Rogue kontra Fnatic hitem pierwszego dnia siódmej kolejki LEC

Vander Foto: Riot Games

Powoli zbliżamy się do końca sezonu zasadniczego LEC. W ten weekend rozegrana zostanie przedostatnia kolejka. W piątkowe popołudnie spotkaniem, które wzbudza najwięcej emocji jest pojedynek Rogue z Fnatic.

Łotrzyki latem imponują formą. Po 13 meczach maja na swoim koncie 10 zwycięstw i razem z MAD Lions przewodzą w tabeli. Polscy kibice mają powody do zadowolenia, bo Vander i Inspired prezentują się naprawdę wybornie i w dużym stopniu stanowią o sile formacji.

Z kolei Fnatic powoli odbija się od dna. Po przerwie w połowie splitu Selfmade i jego kompani wygrali 3 z 4 spotkań, ulegając tylko MAD Lions i dzięki temu awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Warto też zaznaczyć, że Fnatic nie wygrywa teraz przypadkiem, a wyraźnie gra lepiej niż choćby miesiąc temu, więc zapowiada się naprawdę dobry mecz.

Bardzo trudne zadanie czeka za to Jactrolla, który razem z Origen będzie podejmować MAD Lions. Po dobrym debiucie w nowej drużynie szósta kolejka była jak zimny prysznic dla ekipy Polaka, która przegrała oba mecze, a w dzisiejszym spotkaniu również nie będzie faworytem.

Natomiast Jankos i G2 podejmować będą Vitality, jednak ocena, kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu, jest niezwykle trudna. W tym sezonie stawka jest bardzo wyrównana, a dodatkowo G2 gra sporo poniżej oczekiwań. Ciężko też szukać otuchy w zwycięstwie z Rogue, ponieważ w tamtym spotkaniu bardziej Łotrzyki oddały wygraną G2, niż mistrzowie Europy je wywalczyli. Jednak spotkanie z jednym z niewielu niżej notowanych rywali może być dobrą okazją do rozpoczęcia serii zwycięstw.

Harmonogram spotkań:

  • 18:00 Schalke 04 vs Excel Esports
  • 19:00 Misfits Gaming vs SK Gaming
  • 20:00 Origen vs MAD Lions
  • 21:00 G2 Esports vs Team Vitality
  • 22:00 Rogue vs Fnatic
Zobacz komentarze