LEC: Jankos zaczyna od zwycięstwa, pewna wygrana Rogue

Jankos
Jankos Foto: Michal Konkol / Riot Games

To było to! Dziś zobaczyliśmy w akcji 10 najlepszych drużyn League of Legends na starym kontynencie, które zainaugurowały nowy sezon rozgrywek LEC.

Sezon otworzyło starcie G2 Esports z MAD Lions. Początkowo mistrzowie europy mieli problemy i tracili nawet 3 tysiące sztuk złota do ekipy młodzików. Później jednak doświadczenie dało o sobie znać. Perkz, który znów gra na środkowej linii, w niemal każdej walce drużynowej eliminował Carzzy'ego czym ostatecznie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Marcin "Jankos" Jankowski nie prezentował się tak dobrze, jak w letnim splicie, gdy zdobył tytuł MVP ligi, ale daleko mu było do złego występu.

W kolejnym spotkaniu znów mogliśmy kibicować polskiemu zawodnikowi. Jactroll nie poszedł jednak w ślady Jankosa, a Team Vitality przegrał z SK Gaming w zasadzie na własne życzenie. Ukradziony Elder Drake'a przez Tricka i jedna zła rotacja drużyny na mapie przesądziła o tym, że to SK rozpoczęło sezon od wygranej, choć mecz był bardzo wyrównany.

Następnie na Summoner's Rift zobaczyliśmy dwóch Polaków. Inspired i Vander z Rogue mierzyli się z Misfits. Przez większość spotkania to ekipa "łotrzyków" kontrolowała przebieg wydarzeń, ale nie obyło się bez wpadek. Na szczęście Rogue nie dało się wyprowadzić z równowagi i szybko wróciło na właściwe tory.

W czwartym meczu dnia zmierzyły się ekipy Excel i Schalke. Fani skupieni byli głównie na powrocie Forgivena na profesjonalną scenę po trzech latach przerwy. Grek zaprezentował się bardzo dobrze, ale nie wystarczyło to do zapewnienia swojej drużynie zwycięstwa. Po niezwykle zaciętym boju to Excel zniszczyło Nexus rywali, jednak gdyby wynik był odwrotny, nikt nie mógłby mieć pretensji.

Dzień zakończył się meczem kolejki pomiędzy Fnatic i Origen. Selfmade zaczął spotkanie aktywnie szukając ganków, ale niestety jego starania nie przyniosły eliminacji. Z czasem to OG przejmowało inicjatywę i budowało przewagę. Fnatic nie dało rady już odwrócić losów spotkania i Selfmade zaczął split od porażki.

Kolejne spotkania już jutro od 17:00.

Wyniki pierwszego dnia, pierwszej kolejki LEC:

  • 18:00 G2 Esports > MAD Lions
  • 19:00 Vitality < SK Gaming
  • 20:00 Misfits < Rogue
  • 21:00 Schalke < Excel
  • 22:00 Fnatic vs Origen
Zobacz komentarze