LEC: G2 niszczy kolejnego rywala. Kikis znowu rozczarował

Jankos Foto: Lolesport

Za nami wszystkie 5 spotkań drugiego dnia rozgrywek w League of Legends European Championship. Po raz kolejny byliśmy świadkami wspaniałego występu G2 i Marcina "Jankosa" Jankowskiego. Niestety, ale nie wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się tak dobrze...

Na inaugurację drugiej kolejki zobaczyliśmy pojedynek G2 i Schalke, czyli drużyn, które w pierwszej kolejce zainkasowały zwycięstwa. Marcin "Jankos" Jankowski i jego ekipa ponownie zachwycili kibiców najlepszej, europejskiej ligi League of Legends. Kompletny stomp - tak najkrócej podsumować to spotkanie. Ekipa G2 robiła co chciała i gdzie chciała, a Polak za sterami Khartusa ponownie spisał się wyśmienicie.

Nasza ocena Jankosa: 5/6

Pierwszy dzień rozgrywek LEC nie był udany dla Mateusza "Kiksa" Szkudlarka, którego Rogue dość łatwo uległo Misfits. Poprawy formy musieli więc szukać w dzisiejszym meczu z Excel. Niestety ten pojedynek również nie wyszedł ekipie Polaka. O ile Kikis na początku pokazał się bardzo dobrze. Robił presję, grał agresywnie, to jednak nie mógł znaleźć żadnych zabójstw. Excel przeczekało ten trudny moment. W późniejszej fazie gry skrzętnie skorzystało z błędów Rogue i zwyciężyło mecz.

Nasza ocena Kikisa: 2.5/6

Jactroll i jego Vitality również pierwszego dnia ponieśli porażkę. Dziś w meczu ze Splyce chcieli się zrewanżować swoim kibicom, ale na początku nie wyglądało to zbyt dobrze. Polak i jego ADC szybko oddali inicjatywę na dolnej alei. Walki drużynowe sprawiły jednak, że ostatecznie to drużyna Vitality schodziła z Summoners Rift ze zwycięstwem.

Nasza ocena Jactrolla: 3/6

Ostatnim pojedynkiem z udziałem Polaka był mecz SK Gaming i Misfits. Był to jeden z najbardziej wyczekiwanych meczów tego wieczoru, bo obie formacje w bardzo dobry sposób zaprezentowały się publiczności na inaugurację rozgrywek LEC. Jednak dziś Misfits kompletnie ograło Selfmade'a i jego kolegów. Po 4 minutach mieli na swoim koncie 5 minut i tak naprawdę gra skończyła się już wtedy. Maxlore kompletnie przejął jungle Selfmade'a i reprezentant Polski nie mógł nic zrobić w tym spotkaniu.

Nasza ocena Selfmade'a: 2/6

Wszystkie mecze II dnia LEC:

G2 > Schalke 04

Rogue < Excel

Vitality > Splyce

Misfits > SK Gaming

Origen > fnatic

Zobacz komentarze