LEC: G2, Fnatic i Origen pewne gry w play-offach. Dziś możemy poznać całe TOP 6

Hans Sama i Vander Foto: Michal Konkol / Riot Games

Po tygodniu przerwy LEC powróciło na nasze ekrany. Piątkowa transmisja była pierwszą w historii rozgrywek realizowaną zdalnie i nie obeszło się bez problemów technicznych. Na szczęście pierwszy dzień ósmego tygodnia udało się dograć i dziś jesteśmy gotowi na zakończenie kolejki.

W piątkowy wieczór zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem było to, że poznaliśmy trzy zespoły, które zagrają w fazie play off. Są to G2 Esports, Fnatic i Origen, które wygrały swoje spotkania i umocniły swoją pozycję jako "TOP 3". Z kolei za ich plecami zrobił się spory tłok. Misfits nieoczekiwanie przegrało swój mecz z Schalke, a Rogue uległo G2, co pozwoliło MAD Lions nadrobić do nich stratę. Teraz te trzy zespoły mają identyczny bilans punktowy i zajmują ex aequo czwarte miejsce.

Dlatego dziś warto zwrócić uwagę na trzeci mecz dnia, w którym zmierzą się Misits i MAD Lions. Gdy oba zespoły mierzyły się poprzednim razem lepsza okazała się ekipa Febivena. Teraz Humanoid i spółka muszą wygrać, żeby nie być na straconej pozycji w przypadku takiego samego wyniku punktowego na koniec sezonu jak Misfits.

Oprócz tego warto również przyglądać się Excel. Podopieczni YoungBucka wciąż mają jeszcze szanse na awans do najlepszej szóstki splitu. Na ich nieszczęście kalendarz ich nie rozpieszcza. W tej kolejce już mierzyli się z Fnatic, a dziś stawia czoła G2 dlatego dogonić zespoły z czwartego miejsca będzie bardzo trudno. Dodatkowo Excel ma bilans 0:2 z Rogue i Misfits więc realistycznie mogą przegonić jedynie MAD Lions, co nie jest tak nieprawdopodobne jak może się wydawać. W tym celu muszą jednak zacząć wygrywać i to najlepiej już dziś.

Najciekawszy mecz zdecydowanie odbędzie się dziś na zakończenie dnia. Wtedy zmierzą się bowiem ekipy Fnatic i Rogue. Selfmade i jego koledzy już zapewnili sobie miejsce w fazie play off, ale dalej mają szanse na pierwsze miejsce, a poza tym rywalizują z Origen, które ma tyle samo punktów. Dla Rogue nie jest to gra "must win", ale punkt w takim meczu bardzo pomógłby im w walce o seeding w fazie play off i pozytywnie wpłynął na morale zespołu.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC:

  • 17:00 Schalke 04 vs Vitality
  • 18:00 SK Gaming vs Origen
  • 19:00 MAD Lions vs Misfits
  • 20:00 G2 Esports vs Excel
  • 21:00 Fnatic vs Rogue
Zobacz komentarze