LEC: Dwa "polskie" pojedynki na koniec szóstej kolejki

Jankos, Vander Foto: Michal Konkol / Riot Games

Szósty tydzień zmagań w LEC nie jest łaskawy dla polskich graczy. Jankos, Jactroll i Selfmade przegrali swoje mecze, ale na szczęście honoru naszych rodaków w najważniejszych rozgrywkach w Europie bronią także Inspired i Vander, którzy bez problemów pokonali w piątek Misfits. Teraz jednak na pewno dwie drużyny z naszymi rodakami w składzie zwyciężą swoje mecze ponieważ czekają nas dwa "polskie" starcia. Rogue zmierzy się z G2, a Fnatic podejmować będzie Origen.

Zaczynając chronologicznie pierwsi na Rift wyjdą Selfmade oraz Jactroll. Dla obu drużyn letni split nie jest na razie udany. Na półmetku zmagań obie drużyny zajmowały ex aequo piąte miejsce w tabeli i miały ujemny bilans spotkań. Jednak po przerwie dwa zespoły prezentują się już lepiej, ale wciąż mają dużo problemów i do czołówki tabeli im daleko.

Natomiast wieczór zakończy pojedynek G2 z Rogue. W tym przypadku obie drużyny przeżywają skrajnie odmienny split. Rogue dominuje w lidze razem z MAD Lions. Do tej pory tylko dwie drużyny urwały im mapę. Wspomniane już MAD oraz... G2 w drugim tygodniu rozgrywek. Od tamtej pory dużo jednak się zmieniło. Mistrzowie Europy są zagubieni, nie przypominają niczym samych siebie nawet z wiosny, a w piątek przegrali czwarty mecz z rzędu. Obecnie zajmują siódme miejsce w tabeli i jeśli szybko czegoś nie zmienią mogą nawet nie zakwalifikować się do fazy play off.

Harmonogram na dziś:

17:00 Vitality vs Excel

18:00 Misfits vs Schalke

19:00 MAD Lions vs SK

20:00 Fnatic vs Origen

21:00 G2 vs Rogue

Zobacz komentarze