League of Legends: Wild Rift czyli LoL na telefony i konsole

League of Legends Wild Rift Foto: Riot Games

Wreszcie się doczekaliśmy! League of Legends: Wild Rift, bo tak nazywać się będzie tytuł, pozwoli graczom preferującym rozgrywkę na konsolach i telefonach prowadzić zmagania na Summoner's Rift.

W ramach świętowania 10-lecia League of Legends Riot Games ujawniło wiele swoich nadchodzących produkcji. Wśród nich są nowe tytuły takie jak strzelanka, bijatyka i gra karciana, a oprócz tego spodziewać możemy się esport menadżera, Teamfight Tactics na telefon i League of Legends: Wild Rift.

Co ważne, League of Legends: Wild Rift nie jest portem klasycznego LoLa na konsole i telefony. To zupełnie nowa gra, zbudowana "od zera".

W celu zapewnienia najlepszej jakości rozgrywki mecze Wild Rift będą trwać 15-20 minut, a sterowanie zostało specjalnie dopasowane do kontrolerów z dual-stick. Niestety nie wszystkie postacie i skórki będą dostępne w wersji League of Legends na konsole i telefony.

Faza testów Alpha League of Legends: Wild Rift rozpocznie się za kilka miesięcy, a tytuł celuje w datę wydania pod koniec 2020 roku. Więcej o nowościach od Riot Games przeczytasz tutaj.

Zobacz komentarze