NA ŻYWO: Transfery na scenie League of Legends. Kończą się kontrakty i zaczyna się szufla

transfery

Zapraszamy na relację na żywo z okna transferowego na scenie League of Legends. Tu znajdziecie tylko potwierdzone informacje z najważniejszych lig. Zachęcamy do odświeżania artykułu.

TRANSFERY:

30.11 - STANY ZJEDNOCZONE: Blaber awansuje do pierwszego składu Cloud 9

30.11 - EUROPA: Mickey zostaje na dłużej w Excel

29.11 - EUROPA: Splyce przchodzi rebrand. W nowym sezonie w LEC zobaczymy MAD Lions w składzie: Orome, Shadow, Humanoid, Carzzy, Gistick.

28.11 - STANY ZJEDNOCZONE: PowerOfEvil zasila FlyQuest. V1per, Santorin i WildTurtle zostają w drużynie na kolejny rok

26.11 - STANY ZJEDNOCZONE: EG pozyskuje Kumo z Cloud 9

26.11 - STANY ZJEDNOCZONE: Cody Sun wraca do 100 Thieves

26.11 - EUROPA: Finn przedłuża kontrakt z Rogue do 2022 roku

26.11 - KOREA: Roach przechodzi do T1

26.11 - KOREA: Trener Kim nowym szkoleniowcem T1

25.11 - STANY ZJEDNOCZONE: Pobelter zostaje bez drużyny w LCS na nowy sezon

25.11 - KOREA: Mystic po latach pobytu w WE wraca do Korei i wzmacnia Afreeca Freecs

25.11 - STANY ZJEDNOCZONE: Kobbe zostaje zawodnikiem TSM

24.11 - STANY ZJEDNOCZONE: Aphromoo rozstaje się z 100 Thieves

24.11 - CHINY: TheShy zostanie w iG przynajmniej do końca 2020 roku

24.11 - EUROPA: Lider nie jest już częścią Misfits

24.11 - CHINY: Mafa (trener iG) odchodzi z drużyny

23.11 - EUROPA: Exile nie jest już zawodnikiem Excel

23.11 - EUROPA/STANY ZJEDNOCZONE: Eika przenosi się z LDLC do Immortals

23.11 - KOREA: Trener Kim odchodzi z Damwon

22.11 - STANY ZJEDNOCZONE: Amazing opuszcza 100 Thieves i zawiesza karierę

22.11 - EUROPA: Mystiques nie znalazł drużyny w LEC na kolejny sezon

22.11 - EUROPA: Dreams odchodzi z SK Gaming

22.11 - STANY ZJEDNOCZONE: Bang opuszcza 100 Thievs i przechodzi do EG

22.11 - KOREA: Tusin odchodzi z KT Rolster

22.11 - Forgiven wraca do LEC

EUROPA: Czy to najlepsza dzisiejsza wiadomość? By far. Forgiven po dwuletnij przerwie wraca do profesjonalnego LoLa.

21.11 - Selfmade w Fnatic

EUROPA: Mamy potwierdzenie . Selfmade opuszcza SK Gaming i przechodzi do ćwierćfinalistów tegorocznych mistrzostw świata - Fnatic.

21.11 - ZeyZal opuszcza Cloud9 i dołącza do Evil Geniuses

20.11 - Ssumday na dłużej w 100 Thieves

STANY ZJEDNOCZONE: Toplaner w poprzednim sezonie został przeniesiony z pierwszego składu do drużyny akademii. Tam prezentował się zdecydowanie lepiej niż w LCS i teraz wraca do pierwszej drużyny z nowym kontraktem.

20.11 - Crown nowym midlanerem CLG

STANY ZJEDNOCZONE: Po roku spędzonym w OpTic triumfator Worlds 2017 zmienił barwy klubowe. Crown stanowił o sile swojej drużyny w poprzednim sezonie, a teraz będzie występował w CLG, gdzie zastąpi POE.

19.11 - Svenskeren dołącza do EG!

STANY ZJEDNOCZONE: Evil Geniuses ma plan na zdominowanie LCSa, jego częścią ma być europejski leśnik, który ostatnie lata spędził w Cloud9. Svenskeren kilkukrotnie udowadniał, że potrafi grać na najwyższym poziomie, wydaje się być to dobry ruch.

19.11. - Rewolucja w Origen. Xerxe, Upset i Destiny dołączają do składu

EUROPA: Ostatni sezon nie należał do udanych, w tym ma być inaczej. Sprowadzono trójkę graczy, którzy mają odmienić grę organizacji i przywrócić ją do topu.

19.11. - Broxah w Team Liquid

STANY ZJEDNOCZONE: Trzy lata, tyle dokładnie trwała przygoda Broxaha z Fnatic. Pierwsze pół roku spędził w akademii, później dołączył do głównego składu. W tym czasie Duńczyk wygrał dwukrotnie LCS EU oraz doszedł do finału Mistrzostw Świata, teraz o kolejne trofea będzie walczył w Ameryce.

19.11 - Zven odchodzi z TSM

STANY ZJEDNOCZONE: Po dwóch latach spędzonych w drużynie Zven odchodzi z TSM. Zdecydowanie nie był to udany pobyt. Organizacja nie pojechała dwukrotnie na mistrzostwa świata, a sam zawodnik nie jest już wymieniany w dyskusji o najlepszych strzelcach na zachodzie.

19.11 - Khan, Clid i Kkoma odchodzą z SKT

KOREA: Zespół po raz kolejny przejdzie większą przebudowę. Drużyna gwiazd miała przywrócić blask koreańskiej scenie. To jednak się nie udało. Mimo zwycięstwa w dwóch splitach na MSI i Worldsach barierą nie do przejścia okazały się półfinały.

19.11 - Xmithie wolnym zawodnikiem

STANY ZJEDNOCZONE: Roszady co sezon w Team Liquid to już normalna sprawa. Tym razem z organizacją pożegnał się Xmithie. Był on prawdopodobnie najsłabszym ogniwem w zespole, a jak wiemy ambicje TL są większe niż tylko wyjazd na mistrzostwa świata.

19.11 - Smoothie przechodzi do CLG

STANY ZJEDNOCZONE: Obie drużyny mogły osiągnąć dużo więcej w poprzednim sezonie więc zmiany w składach nie dziwią. Na razie oficjalnie jedynie Smoothie zmienił pracodawcę, ale dużo mówi się, że w drugą stronę powędruje Biofrost, dla którego był by to powrót do TSM. Na razie jednak oficjalnie zawodnik jedynie opuścił CLG.

19.11 - Znamy skład Rogue. Zmiana na dolnej alei

EUROPA: Hans Sama odszedł z Misfits i dołączył do Rogue. Partnerem francuza na dolnej alei będzie Vander, który przedłużył kontrakt z organizacją do końca 2021 roku. Reszta składu pozostaje bez zmian. To znaczy, że w 2020 roku Rogue występować będzie w składzie: Finn, Inspired, Larssen, Hans Sama, Vander.

19.11 - Mystiques nie jest już zawodnikiem Excel

EUROPA: Polski wspierjący w tym roku zadebiutował w LEC w barwach Excel i prezentował się bardzo dobrze wygrywając rywalizację o miejsce w pierwszym składzie. Organizacja według doniesień ma zakontraktować Norskerena ze Splyce więc polski zawodnik po dobrym roku będzie szukał nowego zespołu. Ze znalezieniem pracodawcy nie powinien mieć jednak problemu.

19.11 - Ryu będzie szukał nowego zespołu

STANY ZJEDNOCZONE: W tym roku Ryu był w sztabie szkoleniowym 100 Thieves, ale zmuszony był przerwać emeryturę i wrócić na Summoner's Rift by pomóc w ratowaniu wyników zawodzącej drużyny. Powrót na scenę najwyraźniej ponownie rozbudził w Koreańczyku chęć do gry i teraz Ryu szuka nowego domu jako midlaner lub support.

18.11 - Jesiz odchodzi z Misfits

EUROPA: Dla Misfits poprzedni sezon był po prostu fatalny. Organizacja przechodzi teraz gruntowny remont i podziękowała za dalszą współpracę Jesizowi, który nie podołał roli trenera pierwszego zespołu.

18.11 - Meteos wolnym agentem

STANY ZJEDNOCZONE: Miejsce w lidze do tej pory należące do OpTic zostało wykupione przez Immortals. Oczywistym było więc, że drużynę czekają zmiany. Przekonał się o tym Meteos, który pożegnał się już z drużyną mimo tego, że w poprzednim sezonie razem z Crownem grał pierwsze skrzypce w zespole.

18.11 - Zmiany w Vitality. Jizuke żegna się z zespołem

EUROPA: Po dwóch latach w organizacji i udziale w Worlds 2018 Jizuke odchodzi z Vitality. Midlaner nie ma za sobą udanego roku i zdecydowanie obniżył loty w porównaniu z sezonem 8. Teraz będzie musiał udowodnić swoją wartość, ale nie zrobi tego w dotychczasowych barwach.

18.11 - Damonte odchodzi z Dignitas

STANY ZJEDNOCZONE: Po roku spędzonym w organizacji i wyjeździe na Mistrzostwa Świata przyszedł czas rozstania Damonte z Clutch Gaming. Amerykanin dołącza do długiej listy zawodników, którzy w tym roku zmienią pracodawcę.

18.11 - PowerOfEvil wolnym agentem

STANY ZJEDNOCZONE: Kontrakt POE z CLG dobiegł końca i organizacja postanowiła nie rozstać się z europejskim zawodnikiem. Wiosna w wykonaniu całego zespołu była nieudana, ale latem CLG prezentowało się już bardzo dobrze. Do awansu na mistrzostwa świata zabrakło niewiele. Teraz jednak przed drużyną nowe otwarcie, w którym w szeregach organizacji zabrakło miejsca dla doświadczonego midlanera.

18.11 - Wielkie zmiany w Gen.G. W drużynie zostają tylko Ruler i Life

KOREA: 7 i 6 miejsce to wyniki poniżej oczekiwań dla Gen.G. Nic więc dziwnego, że organizacja zdecydowała się przebudować zespół. Na razie ze składu z 2019 roku w drużynie zostali tylko Ruler i Life. CuVee, Roach, Peanut, SeongHwan, Fly, Kuzan i Rich są wolnymi zawodnikami.

17.11 - Faker na dłużej w T1

KOREA: Kontrakt Fakera zbliżał się do końca i jak zawsze w takiej sytuacji pojawiały się spekulacje o jego odejściu z drużyny. Po raz kolejny zawodnik zdecydował się jednak przedłużyć kontrakt z obecnym pracodawcą. Nowy kontrakt Fakera obowiązuje do końca 2021 roku.

17.11 - Maple odchodzi z Snuning

CHINY: Maple przez lata stanowił o sile Flash Wolves, jednak w zeszłym roku opuścił swoją rodzimą ligę i trafił do Suning Gaming. Mimo początkowego zainteresowania drużyna nie sprostała oczekiwaniom i zajęła wiosną 10 miejsce w lidze. Lato było tylko trochę lepsze, ale już w pierwszej rundzie play-offów lepsze od SNG okazało się EDG.

17.11 - Cuzz, Naehyun i Rascal odchodzą z DragonX, Deft przedłuża kontrakt

KOREA: DragonX będzie zupełnie nową drużyną w nadchodzącym sezonie. Z całego składu w organizacji został tylko Deft. Nowy skład prawdopodobnie zostanie zbudowany wokół utalentowanego strzelca, a za projekt odpowiadał będzie CvMax, który ostatnio prowadził Griffin.

15.11 - Vizcsacsi kończy karierę wraz z końcem kontraktu w Splyce

EUROPA: Zawodnik górnej alei w zespole Splyce zapowiedział zakończenie kariery wraz z końcem kontraktu. Powód? Brak zapału i motywacji do dalszej gry.

14.11 - YoungBuck dołącza do Excel Esports

EUROPA: YoungBuck długo nie pozostawał bez pracodawcy, były trener m.in. G2 Esports oraz Fnatic, dołącza do Excel Esports. Informacja szokuje o tyle, że YoungBuck 6-krotnie wygrywał europejską ligę, a Excel to drużyna z dołu tabeli.

12.11 - Zaboutin i Kubz zasilają szeregi Immortals

STANY ZJEDNOCZONE: Trenerzy w 2019 roku pracowali w Optic Gaming. Teraz miejsce Optic w LCS wykupiło Immortals i postawiło na zeszłoroczny duet szkoleniowy.

12.11 - YoungBuck odchodzi z Fnatic

EUROPA: YoungBuck wybitnym zawodnikiem nie był, ale śmiało można go nazwać najlepszym trenerem na starym kontynencie. Wygrał 6 tytułów mistrzowskich i razem z Fnatic zagrał w finale mistrzostw świata w 2018 roku.

12.11 - Upset odchodzi z Schalke

EUROPA: Niemiecki strzelec w organizacji występował jeszcze w Chalenger Series. W barwach Schalke Upset wywalczył awans do LEC i zagrał w 2 finałach najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie. Teraz czekają go nowe wyzwania.

11.11 - Zikz odchodzi z TSM i dołącza do 100 Thieves

STANY ZJEDNOCZONE: Zikz jest niezwykle cenionym w LCS trenerem. Przez lata prowadził on CLG, wygrywając z drużyną 2 splity i dochodząc do finału MSI w 2016 roku. W sezonie 9 prowadził TSM dochodząc z zespołem do wiosennego finału. Lato w wykonaniu formacji było jednak fatalne i organizacja rozstała się z trenerem. Teraz Zikz prowadził będzie 100 Thieves gdzie zastąpi Prolly'ego.

8.11 - Wadid odchodzi z Fly Quest

8.11 - Prolly odchodzi z 100 Thieves

STANY ZJEDNOCZONE: Po dwóch latach 100 Thieves zakończyło współpracę z Prollym. Były zawodnik świetnie odnalazł się w roli trenera z sukcesami prowadząc przez lata H2k w Europie i awansując na mistrzostwa świata z 100T w zeszłym roku. Sezon 9 nie był jednak już tak udany. Drużyna zajęła 10 i 8 miejsce w LCS i ani razu nie wystąpiła nawet w play-offach.

6.11 - Kiin na dłużej w Afreeca Freecs

KOREA: Top laner przedłuża kontrakt z organizacją do 2022 roku. Kiin bez wątpienia jest największą gwiazdą Afreeca Freecs, rok temu będąc nawet wymienianym w gronie najlepszych top lanerów na świecie. Sezon 9 nie był jednak zbyt udany zarówno dla zawodnika, jak i organizacji. Wiosnę Afreeca zakończyła na 8 miejscu, a latem formacja odpadła w pierwszej rundzie play-offów. Teraz drużynę czeka przebudowa, ale najważniejszy w zespole będzie Kiin.

Witamy w naszej relacji z okna transferowego w League of Legends. Tu znajdziecie najważniejsze, potwierdzone informacje dotyczące transferów w LEC, LCS, LCK i LPL.

Zobacz komentarze