Riot Games nawiązuje współpracę z marką Mercedes-Benz

Riot Games i Mercedes-Benz Foto: Riot Games

Bardzo interesująca informacja obiegła świat esportu. Riot Games, czyli wydawca takich gier jak League of Legends czy Valorant za sprawą mediów społecznościowych poinformował o nowej, dopiero co nawiązanej współpracy. Deweloperzy obwieścili, że partnerem organizowanych przez nich turniejów w grze League of Legends będzie nie kto inny jak Mercedes-Benz!

Worldsy, ale nie tylko

Data ogłoszenia tej współpracy jest nieprzypadkowa. Fani LoL'a w najbliższym czasie będą obchodzili święto, ponieważ rozpoczynają się Worldsy 2020, największy turniej w roku kalendarzowym zwieńczający długie zmagania w poszczególnych regionach. Z informacji podanej przez Riot Games wynika, że Mercedes-Benz stanie się jedynym motoryzacyjnym partnerem, a pierwszym turniejem, na którym ekskluzywna marka będzie miała okazję zaprezentować się, będą właśnie Mistrzostwa Świata League of Legends. Warto nadmienić jednak, że Worldsy to nie jedyny turniej, w który swój wkład będzie miała niemiecka marka motoryzacyjna. Inne turnieje, o których poinformowali deweloperzy to: All-Stars oraz Mid-Season Invitationals.

Szczegóły współpracy

Oczywiste jest, że obie strony wyraziły swoją radość ze względu na nawiązaną współpracę. Niewątpliwie, jest to bardzo korzystna umowa zarówno dla Riot Games, jak i Mercedes-Benz. Jednak na czym dokładnie ma polegać ta współpraca? Wedle podanych informacji niemiecka marka, a właściwie jej przedstawiciele mają towarzyszyć w uroczystym wręczeniu trofeum dla zwycięzców poszczególnych turniejów. Poza tym, w mediach społecznościowych Mercedesa ma ukazywać się specjalny kontent w związku z turniejami, czy samą grą. Być może ma to na celu wzbudzenie ciekawości związanej z esportem u osób, które do tej pory nie miały styczności z tą branżą. Co z tej współpracy wyniknie? Okaże się po czasie. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że Mercedes-Benz jako marka miał już kontakt z League of Legends, ponieważ wcześniej sponsorował rozgrywki LPL w Chinach. Z tego też powodu możemy mieć duże nadzieje i niebawem oczekiwać ciekawych efektów.

Zobacz komentarze