LCK najchętniej oglądaną ligą na świecie

Faker Foto: Colin Young-Wolff / Riot Games

Okres między splitami w kalendarzu fanów League of Legends to głownie czas na podsumowanie pierwszej części sezonu i emocjonowanie się zmaganiami międzynarodowymi. W tym roku MSI jednak nie będzie (zastapi je Mid-Season Streamathon), więc zostają nam jedynie podsumowania. A tak się składa, że mamy co podsumowywać.

Według danych EsportsCharts koreańskie rozgrywki w szczytowym momencie oglądało ponad milion fanów. Ten wynik sprawił,ze LCK wyraźnie pokazało,ze mimo braku triumfów w zawodach międzynarodowych prestiż ligi nie spadł. Zwłaszcza imponująca jest przewaga nad drugą w zestawieniu ligą (LEC), której do dogonienia LCK zabrakło ponad 200 tys. widzów w szczytowym momencie.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak duża jest różnica w oglądalności pomiędzy najlepszą dwójką, a resztą stawki. LCS w szczycie przyciągnął dwa razy mniej fanów niż LEC, a kolejne w zestawieniu VCS i LPL traciły do amerykańskich rozgrywek kolejne 50 tys. widzów.

Wyniki oglądalności wiosennego splitu Foto: EsportsCharts

Co więcej, Korea, a głównie T1, zdominowali również najchętniej oglądane spotkania splitu i pierwszą piątkę najchętniej oglądanych drużyn, choć w TOP 10 zespołów znajdziemy już więcej formacji ze starego kontynentu.

Najpopularniejsze spotkania splitu wiosna 2020 Foto: EsportsCharts
Najpopularniejsze zespoły wiosennego splitu 2020 Foto: EsportsCharts

Patrząc jednak na słabe wyniki oglądalności LPL trzeba wziąć poprawkę na to, że zestawienie nie zawiera danych z Chin.

Zobacz komentarze