Kto zagra w relegacjach, a kto w play-offach? Czas rozstrzygnięć w Ultralidze

Ultraliga Foto: Ultraliga

We wtorkowe popołudnie rozpocznie się siódma kolejka Ultraligi, po której zakończeniu poznamy sześć drużyn, które zagra w play-offach oraz dwie formacje, które będą walczyć o miejsce w kolejnym sezonie rozgrywek.

Walka o utrzymanie w zasadzie skupia się na jednej drużynie. ACTINA PACT po bardzo dobrych pierwszych dwóch tygodniach zmagań zdecydowanie obniżyła loty. Aktualnie formacja ma na swoim koncie serię sześciu porażek z rzędu i zajmuje siódme miejsce w lidze. Jedyną szansą na utrzymanie dla PACT są dwa zwycięstwa.

Jeśli drużyna wygra we wtorek z już wyeliminowana Wisłą Płock, w środę czeka nas starcie decydujące o miejscu w relegacjach. ACTINA PACT zmierzy się wtedy z Pirateesports, które jest tylko jeden punkt nad nimi w tabeli. Jednak nawet wygrana z Piratami nie zapewni PACT miejsca w play-offach. Konieczny będzie tie-breaker, ponieważ to drużyna znad morza wygrała poprzedni mecz między tymi zespołami.

W górnej części tabeli pewni jesteśmy na razie tylko jednej rzeczy. Rogue Epsorts Club zajmie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej. Poza tym wszystko się może zdarzyć.

Najtrudniejsze zadanie na poprawę swojej sytuacji ma najprawdopodobniej Illuminar Gaming, które zagra z REC i PRIDE. Do tego musimy pamiętać, że zawodnicy iHG grają w kratkę i nie można im przypisywać w ciemno punktów. Tym bardziej, jeśli zagrają z zespołami wyżej sklasyfikowanymi od siebie, z których jeden może pluć sobie w brodę, że nie kończy sezonu bez ani jednej porażki.

AVEZ ma bardzo duże szanse na drugie miejsce. Zespół jest w bardzo dobrej formie, co potwierdził, wygrywając sześć z ostatnich ośmiu spotkań. Do tego "ośmiornice" mają dodatni bilans spotkań z iHG oraz PRIDE. Jeśli AVEZ wygra oba swoje spotkania, a devils.one powinie się noga, to właśnie debiutującą drużynę zobaczymy na drugim miejscu w tabeli na koniec sezonu.

Ciężko zazdrościć położenia PRIDE, które co prawda ma już zapewnione miejsce w play-offach, ale zagra teraz z dwoma bezpośrednimi rywalami o drugą lokatę. Na drodze "orłów" staną zawodnicy AVEZ oraz iHG. Musimy pamiętać, że w PRIDE doszło do zmiany po na pozycji strzelającego, po tym, jak Yashiro został wykluczony z rozgrywek na sześć miesięcy. Nie jest to ta sama drużyna, która zatrzymała REC i trudno wymagać od nich obrony drugiej lokaty.

Devils.one ma w teorii bardzo łatwe zadanie. Wygrywając dwa spotkania, drużyna zapewni sobie drugie miejsce. Jednak ich ostatnim przeciwnikiem będzie Rogue Esports Club, co mocno komplikuje sprawę.

Szansa na tie-breaki jest nie tyle spora co niemal pewna. Jednak kto będzie grał z kim i o co nie sposób teraz przewidzieć. Początek siódmej kolejki Ultraligi standardowo zaplanowano we wtorek o 17:30. Harmonogram i tabelę znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze