Kto wygra starcie Chiny kontra Chiny? Wracają Mistrzostwa Świata!

48962171352 027cba01fe c

Już za kilka godzin czeka nas niezwykłe starcie, dwie chińskie formacje zmierzą się w starciu, którego stawką będzie finał mistrzostw świata. Mistrzowie ligi Fun Plus Phoenix zmierzą się z obecnymi czempionami świata Invictus Gaming. Kto okaże się lepszy w tym bratobójczym pojedynku?

FunPlus Phoenix na tych mistrzostwach rozpędza się z meczu na mecz. W fazie grupowej nie zagrali najlepiej, ale i tak mimo dwóch potknięć zajęli pierwsze miejsce w grupie. Los nie był dla nich łatwy, w ćwierćfinale wylosowali wicemistrza Europy - Fnatic. Chińczycy pokazali, że zwycięstwo w LPL nie było przypadkiem, w trybie best of 5 czują się znacznie lepiej. Mecz na Fnatic był bardzo jednostronny, dwie pierwsze mapy skończyli poniżej 26 minut. Zbawieniem dla ekipy ma być midlanerer Doinb, który od dłuższego czasu prezentuje bardzo dobrą formę.

Rookie nie będzie miał łatwo, jednak tu parcie na przejęcie inicjatywy w drużynie będą mieli JackeyLove i TheShy. Powracają oni do formy sprzed roku, kiedy zdobywali tytuł mistrza świata. W fazie grupowej ulegli tylko koreańskiemu DAMWON, gdzie wyraźnie nie odpowiadał im styl gry przeciwników. Wystarczył tydzień, by naprawili swoją grę na tyle, by pokonać przeszkodę w postaci Griffin, drużyny notowanej wyżej niż DAMWON Gaming.

Obie formacje między sobą już grały czterokrotnie. Trzy razy lepsze okazało się Invictus Gaming, tylko raz górą w tym pojedynku było FunPlus Phoenix. Faworytem bukmacherów w tym starciu są obecni mistrzowie świata, czy tak okaże się faktycznie i podtrzymają nadzieję na dorównanie SKT 1 i podniesienie pucharu za mistrzostwo świata dwa razy z rzędu.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze