Kraj organizujący MSI strzelił sobie w stopę. LMS pożegnało się z zespołem, który ustawiał mecze

Dragon Gate
Dragon Gate Foto: LMS flickr

Dragon Gate, czyli jedna z ośmiu drużyn, które biorą udział w tajwańskim LMS, został usunięty z ligi. Dochodzenie wykazało, że członkowie drużyny manipulowali rezultatem meczów.

Organizator LMS, czyli Garena, otrzymał w drugim tygodniu kwietnia zgłoszenie. Dotyczyło ono właściciela DG Weijiego Hu, junglera Liu "JGY" Yanga, aktualnego trenera Fana "yogi" Jiang-Penga oraz byłego szkoleniowca Li "xiaoyu" Xin-Yu. Zostali oni oskarżeni o hazard i wpływanie na grę za pomocą nietypowych zachowań w trakcie wiosennego splitu LMS 2019.

Garena przejrzała komunikaty wysyłane przez graczy w meczach, a także powtórki spotkań. Każdy zawodnik, trener i osoba związana z organizacją została przesłuchana. Zebrane informacje Garena przekazała do Riot Games.

Twórcy League of Legends ukarali wspomnianą czwórkę. Weijie Hu otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia drużyny w grze. JGY pożegna się z turniejami na najbliższe 18 miesięcy w sezonie. Yogi oraz xiaoyu nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach przez 12 miesięcy. Z kolei sama drużyna Dragon Gate została usunięta z LMS.

Źródło: Informacje ze świata

Tematy

LMS

Zobacz komentarze