Koniec oczekiwania. Czas na czwartą kolejkę LEC

Woolite i HeaQ
Woolite i HeaQ Foto: Michal Konkol / Riot Games

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej turniejem Rift Rivals najlepsze europejskie rozgrywki wreszcie ponownie zagoszczą na naszych ekranach.

Rozmowę o czwartej kolejce LEC wypada zacząć od zmian w składach. Po raz pierwszy w tym sezonie na dolnej alei w Rogue nie zagra Paweł "Woolite" Pruski. Organizacja postanowiła sprawdzić jak w LEC zaprezentuje się latem grający w Ultralidze Martin "HeaQ" Kordmaa. W tym tygodniu Rogue zagra z Schalke i Origen wiec jest to bardzo dobra okazja, by w przetestować zawodnika w trudnych warunkach. Na szczęście, przynajmniej w założeniu, nie jest to zmiana "na stałe".

"Rogue podjęło decyzję, że w tym tygodniu będzie startował HeaQ. Poziom między nami jest bardzo bliski i była to trudna decyzja. Trenerzy chcą spróbować jak pójdzie z nim. Na razie to na 1 tydzień, dalej będziemy współdzielić scrimy więc raczej jeszcze mnie zobaczycie. Będe dalej sumiennie trenować. Mam nadzieję, że drużynka coś wygra." napisał na swoim Facebooku Woolite.

Zawodnik potwierdził również, że ta decyzja oznacza, że zobaczymy go w piątej kolejce Ultraligi w składzie Rogue Esports Club.

Na roszadę zdecydowało się również Misfits. "Króliki" wciąż nie zdecydowały, którzy zawodnicy tworzą najlepszą wyjściową piątkę stąd kolejna zmiana. Przynajmniej w pierwszym spotkaniu na środkowej alei zagra Adam "LIDER" Ilyasov. Z kolei w dżungli przynajmniej w piątkowym meczu zagra Nubar "Maxlore" Sarafian. Misfits w tym tygodniu czekają starcia z G2 Esports i Team Vitality.

Najciekawiej w nadchodzącej kolejce zapowiadają się spotkania Splyce. Węże zajmują trzecie miejsce w lidze ustępując tylko G2 Esports i Fnatic. Drużyna Human0ida w piątek o 19:00 zagra z zawsze groźnym SK Gaming, a dzień później czeka ją starcie na szczycie z niepokonaną w LEC formacją Fnatic. Harmonogram czwartej kolejki europejskich rozgrywek znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze