Kolejny polski zawodnik w LEC. Kikis oficjalnie dołącza do Rogue

kikis Foto: Materiały prasowe

Doniesienia napływające z serwisu ESPN potwierdziły się. Mateusz „Kikis” Szkudlarek oficjalnie został nowym zawodnikiem Rogue. Polak zawarł umowę na trzy lata.

Kikis ma za sobą fenomenalny sezon. Jeszcze w czerwcu reprezentował barwy Illuminar Gaming, z którym wywalczył kolejne trofeum Polskiej Ligi Esportowej. Polskie podwórko było jednak zbyt ciasne dla niego. Mierzył on o wiele wyżej.

W lipcu trafił do Teamu Vitality, który natychmiast zaliczył skok jakościowy. Drużyna sukcesywnie pięła się w górę tabeli ligowej. Letni split zakończyła na trzecim miejscu, a ponadto zapewniła sobie awans na Worldsy. W Korei pokonała Gen.G oraz RNG. Ostatecznie zabrakło jej jednej mapy, aby awansować do fazy pucharowej.

Kikis był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu, ale nie znalazł dla siebie miejsca w składzie na przyszłoroczny sezon. Po otwarciu okienka transferowego pojawiały się pogłoski dotyczące jego negocjacji z władzami Rogue. Plotki szybko przerodziły się w oficjalne informacje. Kikis będzie reprezentował barwy amerykańskiej organizacji, która pierwszy raz wystąpi w najwyższej klasie europejskich rozgrywek.

– W ciągu ostatnich dwóch lat moja kariera zeszła na złe tory. Władze Team Vitality dały mi szansę, gdy inne drużyny nie zwracały na mnie uwagi. Chciałbym im bardzo podziękować – oświadczył Kikis. – Po dołączeniu do Rogue czuję, że nadszedł czas, by zbudować coś nowego. W wiosennym splicie zamierzam dowieść swojej wartości. Dlaczego? Ludzie wciąż wątpią w moje umiejętności, pomimo że niejednokrotnie pokazywałem pozytywny wpływ na drużyny, do których dołączałem. Ponadto jestem już zmęczony ciągłymi zmianami organizacji oraz współpracowników. W związku z tym podpisałem trzyletni kontrakt z Rogue. Zamierzam pokazać się z najlepszej strony indywidualnie oraz drużynowo. Wierzę, że dzięki temu ponownie wzniosę trofeum tak jak z G2 w wiosennym splicie w 2016 roku – dodał.

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze