Były zawodnik m.in. Splyce i Origen kończy karierę, ale zostanie związany z League of Legends

Kold Foto: Michal Konkol / Riot Games

Latem 2019 roku Jonas "Kold" Andersen po sezonie spędzonym jako zawodnik Origen postanowił zrobić przerwę od profesjonalnej gry w League of Legends ze względu na problemy zdrowotne. Teraz były zawodnik Splyce, UoL i Origen ogłosił, że to koniec jego kariery zawodniczej, ale nie planuje odchodzić z esportu czy League of Legends. Kold planuje pozostać związany ze sceną, ale już jako trener.

Były zawodnik nie zamierza jednak ograniczać się tylko do roli trenera, a jak sam zaznacza otwarty jest na każdy rodzaj współpracy z drużynami. Biorąc pod uwagę jego olbrzymie doświadczenie nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zajęcia na przyszły sezon.

Kold rozpoczął karierę w 2013 roku w barwach Tricked Esports. Później przez pewien czas występował w drużynach z Challenger Series, aż w 2015 zakwalifikował się do LCS w barwach Enemy Esports. W 2016 roku zawodnik wrócił jednak do Europy i przez 4 lata regularnie występował w LEC w barwach Splyce, Unicorns of Love i ostatnio Origen. W swojej karierze Kold dwukrotnie zagrał w finale LEC, a w 2016 roku reprezentował Europę na mistrzostwach świata.

Zobacz komentarze