Kiedy poznamy pełną listę zespołów, które zagrają na Worlds 2020? Zostało już tylko jedno miejsce

Worlds 2017 Foto: Riot Games

Worlds 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Impreza rozpocznie się już 25 września, więc wszystkie ligi z całego świata zakończyły już swoje zmagania. Poznaliśmy mistrzów nie tylko LEC, LPL, LCS i LCK, ale też CBLOL, LCL, TCL, PCS czy LJL. Wciąż jednak pozostaje jedno wolne miejsce na turnieju. Kiedy więc poznamy wszystkich uczestników mistrzostw świata?

Jak się okazuje, czekamy jeszcze na Koreę Południową. Choć wiemy, że mistrzem zostało Damwon Gaming, a dzięki dobrej dyspozycji przez cały rok drugi seed przypadł DRX, to wciąż czekamy wyłonienie trzeciej ekipy reprezentującej LCK. Będzie nią zespół, który wygra gauntlet, który do poprzedniego sezonu funkcjonował również w LEC i LCS.

W "rękawicy" biorą udział cztery zespoły, które w trakcie roku zgromadziły najwięcej punktów. W tym przypadku są to KT Rolster, Afreeca Freecs, T1 oraz Gen.G. W pierwszej rundzie rywalizują zespoły z najmniejszą liczbą punktów (KT i Afreeca), a zwycięzca serii BO5 następnego dnia gra z kolejnym rywalem.

Tak się składa, że w momencie pisania tekstu zakończyła się już pierwsza runda i Afreeca Freecs pewnie pokonała KT Rolster 3:0. Oznacza to, że ich kolejnym rywalem jest T1, a zwycięzca tego spotkania zagra z Gen.G.

Oznacza to, że zwycięzcę gauntletu i ostatnią drużynę, która zakwalifikuje się na Worlds 2020 poznamy 9 września.

Lista zespołów, które zagrają na Worlds 2020

LPL: TOP Esports, JD Gaming, Sunning, LGD (play in)

LEC: G2 Esports, Fnatic, Rogue, MAD Lions (play in)

LCK: Damwon Gaming, DRX, zwycięzca gauntleta

LCS: TSM, FlyQuest, Team Liquid (play in)

PCS: Machi Esports, PSG Talon (play in)

CBLOL: INTZ (play in)

LCL: Unicorns of Love (play in)

LJL: V3 Esports (play in)

LLA: Rainbow7 (play in)

OPL: Legacy Esports (play in)

TCL: Papara SuperMassive (play in)

Zobacz komentarze