K1ck Neosurf mistrzami czwartego sezonu Ultraligi!

Matislaw Foto: K1ck Neosurf

To jest ten moment. Dwie najlepsze polskie drużyny League of Legends 2020 roku znów stanęły naprzeciwko siebie. W wielkim finale czwartego sezonu Ultraligi spotkali się obrońcy tytułu - AGO Rogue oraz finaliści wiosennej edycji EU Masters - K1ck Neosurf.

Pierwsza mapa

K1ck Neosurf AGO Rogue
iBo Wukong Camile Szygenda
Shlatan Nidalee Sejuani Zanzarah
Matislaw Orianna Azir Czekolad
Puki Style Caitlyn Ezreal Woolite
Mystiques Nautilus Karma Trymbi

Obie drużyny nie zamierzały podchodzić do siebie powoli i badać swoich rywali. Obie ekipy postawiły na ofensywę i non-stop akcję. Szybko przewagę wypracowało sobie K1ck, które zdobyło pierwszą krew i pierwszą wieżę, ale AGO Rogue w żaden sposób nie odpuszczało i w 15-tej minucie mieliśmy już 16 zabójstw i 2.5 tysiąca sztuk złota przewagi dla K1ck.

W kolejnych minutach sytuacja praktycznie się nie zmieniła. Obie drużyny cały czas szukały konfrontacji i wykluczenia rywali, co czasem przedkładały nawet ponad obiekty na mapie.

Jednak w 28 minucie AGO Rogue po raz kolejny postanowiło zaatakować rywali, ale zdecydowanie zabrakło im koordynacji i zagranie przypłacili czterema eliminacjami, a K1ck poszło od razu po Barona. Ze wzmocnieniem Nashora finaliści EU Masters zniszczyli inhibitor na dolnej linii, a chwilę później znaleźli kolejne eliminacje i wygrali pierwszą mapę w serii.

K1ck Neosurf AGO Rogue
iBo Ornn Gangplank Szygenda
Shlatan Lee Sin Shen Zanzarah
Matislaw Azir Orianna Czekolad
Puki Style Caitlyn Ashe Woolite
Mystiques Karma Lulu Trymbi

Tym razem rozgrywka rozpoczęła się od dwóch wczesnych zabójstw dla AGO Rogue, w tym pierwsze padło jeszcze przed upływem pierwszej minuty. Jednak po tym pozytywnym początku to K1ck coraz mocniej dochodziło do głosu. Znów sporo było zamieszania na mapie, ale AGO Rogue było na to przygotowane. Korzystając z umiejętności globalnych byli oni w stanie kontrować oraz wyłapywać graczy K1ck, którzy dużo lepiej się czuli gdy wszyscy byli zgrupowani.

Wreszcie nadeszła jednak 17 minuta. Od tego czasu to obrońcy tytułu byli po prostu mocniejsi w walkach drużynowych. To pozwoliło im wypracować sobie 5 tysięcy sztuk złota przewagi i uzyskać kontrolę nad spotkaniem.

Natomiast K1ck znów przypomniało nam dlaczego nigdy nie można ich skreślać. Finaliści EU Masters postanowili wymusić Barona. AGO Rogue musiało podejść pod rywali, a okazję wykorzystał Shlatan, który kopniakiem unieruchomił 2 carry rywali i walkę drużynową oraz Nashora zgarnęło K1ck.

To pozwoliło im zniwelować całą przewagę wypracowaną przez AGO. Od przejęcia Barona to K1ck kontrolowało co się dzieje na mapie. Rogue nie miało już dużo pożytku z ich umiejętności globalnych, a K1ck znów dominowało w walkach drużynowych.

Gdy wydawało się, że nic już nie odbierze K1ck zwycięstwa, AGO Rogue wreszcie wygrało walkę drużynową na Baronie, a w jej trakcie Zanzarah ukradł Nashora. Co więcej, chwilę później obrońcy tytułu zdobyli także duszę smoka górskiego i znów obie drużyny miały takie same szanse na zwycięstwo.

O wszystkim zdecydowała walka o Elder Drake'a. Lepszą pozycję miało AGO Rogue, które obijało podchodzących rywali. Wreszcie Mystiques i iBo zostali wykluczeni i obrońcy tytułu przejęli bestię i chwilę później wyrównali stan rywalizacji.

K1ck Neosurf AGO Rogue
iBo Renekton Camile Szygenda
Shlatan Lee Sin Shen Zanzarah
Matislaw Azir Orianna Czekolad
Puki Style Caitlyn Ashe Woolite
Mystiques Lux Thresh Trymbi

To starcie od początku było zdominowane przez K1ck Neosurf. W sześć minut podopieczni Delorda wypracowali 4 eliminacje i blisko 3 tysiące sztuk złota przewagi. Na nieszczęście AGO Rogue to nie był koniec dominacji K1ck. Puki Style bardzo szybko zdobył kolejne eliminacje i z wynikiem 6/0/0 coraz bardziej się rozpędzał, a już pokazał na pierwszej mapie, jak groźna jest jego Caitlyn z przewagą.

Od tego momentu rozgrywkę można określać mianem "stompa". K1ck robiło dosłownie co chciało. W 25 minucie na ich konto wpadł Baron, mieli 13 tysięcy sztuk złota przewagi i za kilkadziesiąt sekund zniszczyli nexusa rywali po raz drugi wychodząc na prowadzenie w serii.

AGO Rogue K1ck Neosurf
Szygenda Camile Wukong iBo
Zanzarah Volibear Trundle Shlatan
Czekolad Corki Orianna Matislaw
Woolite Ezreal Aphelios Puki Style
Trymbi Yuumi Nautilus Mystiques

Tym razem po raz pierwszy w serii AGO Rogue zdecydowało się na zmianę stron. Poskutkowało to mocno zmienionym draftem, ale początek meczu przebiegał tak samo, jak w poprzednich meczach.

K1ck znów przejęło pierwszą krew i pierwszą wieżę, Puki Style był przyspieszony, Shlatan dominował w jungli, pozostali zawodnicy również ogrywali mechanicznie rywali w zdecydowanej większości sytuacji, a w 17 minucie tylko jeden smok dzielił K1ck od duszy smoka.

W tym momencie spotkania nic nie mogło zatrzymać podopiecznych Delorda. Z kompozycją stworzoną do walk drużynowych i przewagą w złocie dusza powietrzna padła ich łupem. Jednak nie można było pozwolić sobie na rozluźnienie. Tym razem skalowanie mocno faworyzowało AGO Rogue, które musiało znaleźć sposób na opóźnienie rozgrywki.

O losach spotkania zadecydował duet z dolnej alei K1ck. Mystiques wyłapał Czekolada i rozpoczął walkę drużynową, a Puki Style zdobył quadrakilla. To pozwoliło K1ck pomaszerować środkową aleją i zniszczyć nexus rywali, wygrywając wielki finał Ultraligi 3:1.

Zobacz komentarze