Jankos przeprasza fanów i zdradza przyczynę falstartu

Jankos Foto: Michal Konkol / Riot Games

Miniony tydzień rozgrywek League of Legends European Championship na pewno był bardzo zaskakujący dla wielu kibiców. Duża w tym zasługa G2 Esports, gdzie występuje Marcin "Jankos" Jankowski. Formacja mocno rozczarowała na początku sezonu. Podczas trzech pierwszych meczów przegrała aż dwukrotnie.

Jankowski postanowił więc zabrać głos, wytłumaczyć i przeprosić fanów zespołu. – LEC się rozpoczęło, ale jak widzieliście nie poszło nam zbyt dobrze. Udało nam się co prawda wygrać z Mad Lions przez bardzo dobry draft i mocne picki. Przeciwko Origen też zaliczyliśmy dobry draft, ale gra już nie była dobra. Szczególnie na wczesnym etapie mieliśmy duże problemy, a potem ciężko było to nadgonić. Trzeci mecz, to przegrana ważne starcie na midzie, które wybiło nas z rytmu, co przełożyło się na dalszą część meczu. Ponieważ tak naprawdę nie graliśmy pracc w tym tygodniu, nie martwię się zbytnio o przyszłość. Myślę, że poradzimy sobie dobrze - powiedział Jankos po meczach, dodając, że skład musi tylko poprawić kilka elementów

Główny trener G2, Fabian „GrabbZ” Lohmann, jednak wziął winę na swoje barki -Złe przygotowanie do tego tygodnia wpłynęło na dwie porażki, nie ma nic więcej. To moja wina - napisał na Twitterze.

Wicemistrzowie świata będą mieli szansę na odbicie w drugim tygodniu, gdy zmierzą się z FC Schalke 04 Esports i Rogue - którzy mają odpowiednio 0-3 i 3-0 rekordy.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze