Jankos wystąpi w turnieju gwiazd!

Jankos Foto: Riot Games

Marcin "Jankos" Jankowski będzie reprezentował LEC na turnieju gwiazd! W głosowaniu fanów jedynym zawodnikiem, który uzyskał więcej głosów od Polaka był jego kolega z G2 Esports - Rasmus „Caps” Winther.

W NBA mecz gwiazd to crème de la crème sezonu zasadniczego. W świecie esportowym, takie eventy rozgrywane są raczej po sezonie. Powoli tradycją na scenie League of Legends staje się to, że po zakończeniu Worldsów, społeczność wybiera najlepszych graczy do turnieju gwiazd.

https://esportmania.pl/league-of-legends/final-worlds-2019-ogladalo-blisko-3-mln-widzow-to-dwa-razy-wiecej-niz-rok-temu/272z0x3

Wiemy już na pewno, że na tym evencie zobaczymy Polaka - Marcina "Jankosa" Jankowskiego z G2 Esports. Wicemistrz świata i jego kolego z zespołu - Rasmus „Caps” Winther - zdobyli największe poparcie w Europie. 20-letni Duńczyk zgromadził 24,4 procenta głosów, a Polak 13,4. Jankos rzutem na taśmę wyprzedził innego kolegę ze swojej ekipy Lukę „Perkza” Perkovicia.

https://esportmania.pl/counter-strike-global-offensive/jankos-i-g2-esports-nagrodzeni-mianem-zespolu-roku/xzqte6p

Oto reprezentanci najważniejszych regionów:

Amerykę Północną - Søren "Bjergsen" Bjerg (TSM) i Yiliang "Doublelift" Peng (Team Liquid).

Korea - Lee „Faker” Sang-hyeok (SKT T1), Kim „Clid” Tae-min (Gen.G)

Chiny: Kang „TheShy” Seung-lok (Invictus Gaming), Kim „Doinb” Tae-sang (FunPlus Phoenix)

Europa: Marcin "Jankos" Jankowski i Rasmus „Caps” Winther (obaj G2 Esports)

Pozostałych wyselekcjonowanych zawodników możecie zobaczyć tutaj. Turniej All-Stars League of Legends 2019 odbędzie się w dniach 5-7 grudnia w Esports Arenie w Las Vegas.

Zobacz komentarze