Jankos królem lata! G2 Esports broni Mistrzostwo Europy!

Jankos Foto: Riot Games

Marcin "Jankos" Jankowski najbardziej utytułowanym graczem League of Legends w 2019 roku w Europie? Tak, tak. To nie są mrzonki. Polski leśnik w minione 9 miesięcy wygrał wszystko, co było możliwe! Dziś dołożył do tego statuetkę MVP i triumf w letnim sezonie LEC!

To nie był spacerek. To nie był truchcik. To był 5-mapowy horror. Co za mecz zafundowali nam przedstawiciele fantic i G2 na zakończenie letniego sezonu LEC. Ale czy ktoś był zaskoczony? Przecież w ćwierćfinałowym starciu tych drużyn również zobaczyliśmy pełnie BO5. Tym razem było trochę inaczej, bo wówczas Fnatic prowadziło 2:0. Tym razem również zaczęło się od zwycięstwa Rekklesa i spółki, ale ekipa Polaka odpowiedziała na drugiej.

Na skraju noża znalazła się sytuacja G2, kiedy Fnatic sięgnęło po trzecią mapę. Ekipa naszego rodaka uwielbia jednak takie sytuacje i po raz kolejny wyszła z tarapatów. Najpierw wygrała czwartą grę, a potem także decydujące starcie.

To oznacza, że Polak wygrał w tym sezonie dwukrotnie Mistrzostwo Europy, Mid-Season Invitational i dołożył do tego tytuł MVP letniego splitu! Coś niesamowitego!

Jakby tego było mało, Marcin "Jankos" Jankowski dołączył do elitarnego klubu, który może się pochwalić 1000 eliminacji w najlepszej lidze League of Legends w Europie - LEC/LCS. Takim samym osiągnięciem może się pochwalić jego kolega z ekipy Perkz, który również dokonał tego w dzisiejszym finale.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze