Jankos kontra Kikis w drugiej kolejce LEC

Jankos Foto: Twitter

Polscy zawodnicy w pierwszej kolejce League of Legends European Championship odnosili skrajnie różne rezultaty. Marcin "Jankos" Jankowski dominował rywali grając Karthusem, a Oskar "Selfmade" Boderek został MVP spotkania przeciwko Fnatic. Na drugim biegunie za to znalazł się Mateusz "Kikis" Szkudlarek, który przegrał oba swoje spotkania. W tym tygodniu nic nie zapowiada, by ta sytuacja się zmieniła.

Jankos i jego G2 zmierzą się w najbliższej kolejce z EXCEL i Rogue. Obie drużyny uznawane były przed sezonem za jedne z najsłabszych w lidze. Ich łączny wynik z pierwszego tygodnia to 1 wygrana i 3 porażki, ale musimy pamiętać, że ekipy grały też ze sobą. Natomiast formacja Jankosa, określana przez wielu super-drużyną, przejechała się jak walec po swoich dotychczasowych rywalach. Nic nie wskazuje na to by sytuacja ta nie miała się powtórzyć.

Formację SK Gaming, w której występuje Selfmade ciężko na razie oceniać. Z jednej strony ograła ona 2 razy Fnatic (pierwszy mecz pomiędzy zespołami został powtórzony ze względu na problemy z serwerem), ale finaliści mistrzostw świata nie wyglądają dobrze na starcie rozgrywek. Z drugiej strony, SK było wyraźnie gorsze od Misfits, ale "króliki" wyglądają w tej chwili na nie do zatrzymania. Dlatego prawdopodobnie prawdziwą siłę drużyny Selfmade'a poznamy dopiero po meczu sobotnim meczu z Schalke.

Jakub "Jactroll" Skurzyński i jego drużyna, Team Vitality pierwszą kolejkę skończyli z wynikiem 1:1. W tym tygodniu prawdopodobnie go powtórzą ponieważ ich rywalami będą Misfits i Fnatic. Znając jednak historię zespołu nie zdziwię się jeśli przewidzę poprawny wynik jednak porażka i zwycięstwo padną odpowiednio w spotkaniach z Fnatic i Misfits.

Przed Kikisem bardzo ciężkie zadanie. W piątek jego rywalem będzie nieźle wyglądająca ekipa Splyce. Natomiast w sobotę przyjdzie mu się zmierzyć z fenomenalnie grającą drużyną Jankosa. Niestety te derby polskich junglerów nie wróżą zbyt dużych emocji.

Wielkich hitów w tej kolejce brak. Dwa najlepsze, po pierwszej kolejce, zespoły zagrają ze sobą dopiero w połowie lutego. Reszta ekip na razie prezentuje bardzo wyrównany poziom. Wyjątek stanowią Rogue i Fnatic. O ile formacja Kikisa na papierze nie wyglądała dobrze już przed startem rozgrywek, o tyle mistrzowie poprzedniego sezonu na inaugurację zawiedli. Dlatego warto śledzić ich spotkania i przekonać się na własne oczy czy to tylko potknięcie, czy początek kryzysu.

Harmonogram drugiej kolejki LEC:

Piątek 25.01:

  • 18:00 Fnatic vs Vitality
  • 19:00 Rogue vs Splyce
  • 20:00 EXCEL vs G2
  • 21:00 SK vs Schalke
  • 22:00 Origen vs Misfits

Sobota 26.01:

  • 17:00 Fnatic vs Schalke
  • 18:00 SK vs EXCEL
  • 19:00 Rogue vs G2
  • 20:00 Origen vs Splyce
  • 21:00 Misfits vs Vitality
Zobacz komentarze