Jankos kontra Jactroll meczem tygodnia w LEC

Jactroll Foto: Team Vitality

Czwarta kolejka LEC przyniesie nam następną porcję League of Legends na najwyższym poziomie. Oczywiście nie obejdzie się bez pojedynków pomiędzy polskimi zawodnikami. Marcin "Jankos" Jankowski ze swoją drużyną G2 podejmie Vitality z Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim w składzie, a Oskar "Selfmade" Boderek zmierzy się z Mateuszem "Kikisem" Szkudlarkiem.

Piątkowy wieczór z League of Legends warto zacząć jednak już o 18:00, mimo że kolejki nie rozpocznie żaden z polskich zawodników. Czeka nas bowiem spotkanie między Schalke 04 a Misfits, które są czołowymi drużynami w lidze.

Misfits po pierwszych trzech meczach wyglądało na zespół bez skazy. Steven "Hans Sama" Liv i jego koledzy z drużyny miażdżyli kolejnych rywali na swojej drodze. Następnie przyszły jednak porażki z EXCEL i Vitality, które sprowadziły fanów Misfits na ziemię. Z drugiej strony ekipa Schalke po porażce z G2 w pierwszej kolejce nie może przestać wygrywać. Dla strzelca zespołu, Elias "Upset" Lipp, spotkanie z Misfits i Hans Samą będzie okazją do umocnienia się na pozycji najlepszego gracza w lidze na swojej pozycji.

W drugim piątkowym spotkaniu Selfmade i jego SK-Gaming zmierzą się ze Splyce. Drużyny prezentują bardzo podobny poziom, a w tabeli dzieli je tylko jeden punkt. Ciężko więc wskazać faworyta w tym spotkaniu. Jednak jeśli SK ma wygrać to spotkanie, Selfmade będzie musiał zagrać kolejny mecz godny nagrody MVP, jak miało to miejsce w obu zwycięstwach drużyny w tym sezonie.

Największe emocje w piątkowy wieczór powinien wzbudzić ostatni mecz dnia. W nim bowiem zmierzą się niepokonane do tej pory G2 i zajmująca ex aequo drugie miejsce drużyna Vitality. Będzie to także pierwsze w tym sezonie starcie pomiędzy Jankosem a Jactrollem. Obaj zawodnicy prezentują w tym sezonie wysoki poziom. Jankos zaliczył fantastyczną pierwszą kolejkę, w której dominował rywali grając Karthusem natomiast Jactroll tydzień w tydzień jest pewnym punktem swojego zespołu, na którym można polegać w kluczowych momentach spotkania.

Mocne punkty G2 i Vitality są dość podobne. Oba zespoły mają świetnych zawodników na górnej i środkowej linii. Również dwaj wspierający preferują postaci, które pozwalają im na inicjację walk. Dlatego tak ważna będzie rola junglera. W zależności od tego, kto z duetu Jankos i Lee "Mowgli" Jae-ha będzie w stanie bardziej wpłynąć na linie, ten prawdopodobnie zapewni zwycięstwo swojej drużynie.

W sobotę czeka nas trzeci w tym sezonie pojedynek pomiędzy polskimi leśnikami. Tym razem w szranki staną Selfmade i Kikis. O ile zawodnik SK zbiera w LEC same pochwały, tak Kikis w tym sezonie nie ma się czym pochwalić. Jego drużyna zajmuje ostatnie miejsce w lidze i nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania. Gra Rogue jednak powoli się poprawia. W ostatniej kolejce mało brakowało, by pokonali Vitality. Warto pamiętać, że tylko jedna drużyna w historii awansowała do fazy play-off, mając na półmetku rozgrywek deficyt sześciu spotkań. Zeszłej wiosny ta sztuka udała się ekipie H2k, w której występował Marcin "Selfie" Wolski. Jeśli Kikis w tym tygodniu nie wygra choćby mapy, może praktycznie zapomnieć o play-offach.

Na zakończenie czwartej kolejki zmierzą się dwie najbardziej utytułowane organizacje w Europie. Będące na szczycie tabeli LEC G2 podejmie finalistów mistrzostw świata, najlepszy zespół obu zeszłorocznych splitów EU LCS i aktualnie przedostatnią drużynę w lidze Fnatic. W każdych innych okolicznościach byłoby to najważniejsze spotkanie w pierwszej części sezonu. G2 i Fnatic zgromadziły 9 z 10 tytułów mistrzowskich w EU LCS, oba zespoły zaszły bardzo daleko w mistrzostwach świata, a w okienku transferowym najlepszy zawodnik Fnatic Rasmus "Caps" Winther przeszedł do ich największego rywala. Jednak poziom sportowy prezentowany aktualnie przez Fnatic nie pozwala oczekiwać w tym spotkaniu wielu emocji. Chociaż jeśli ostatni tydzień Ultraligi czegoś nas nauczył, to tego, by nigdy nie lekceważyć mistrza w kryzysie. Zwłaszcza w starciu z największym rywalem.

Harmonogram czwartej kolejki wiosennego splitu LEC:

piątek 8.02:

  • 18:00 Misfits vs Schalke 04
  • 19:00 SK-Gaming vs Splyce
  • 20:00 Origen vs Rogue
  • 21:00 EXCEL vs Fnatic
  • 22:00 G2 vs Vitality

sobota 9.02:

  • 17:00 Origen vs Schalke 04
  • 18:00 SK-Gaming vs Rogue
  • 19:00 Misfits v Splyce
  • 20:00 EXCEL vs Vitality
  • 21:00 Fnatic vs G2
Zobacz komentarze