Jankos i jego drużyna zgarnęli kolejne wyróżnienie

Jankos Foto: Riot Games

Nad ranem zakończyła się gala wręczenia nagród The Game Awards, jednej z najbardziej prestiżowych nagród w branży gier wideo na świecie. Jednak od pewnego czasu Game Awards wyszły poza nagradzanie najlepszych produkcji, deweloperów i tytułów dodając do gali kategorie stricte esportowe. Dzięki temu w tym roku kolejne wyróżnienie zgarnął Marcin "Jankos" Jankowski, którego drużyna - G2 Esports - została wybrana esportową drużyną roku 2020.

Jankos i spółka w tym roku mieli kilku solidnych konkurentów, mimo tego, że sami wygrali dwa mistrzostwa Europy i doszli do półfinału mistrzostw świata. Chociażby Team Secret, gdzie gra inny Polak Michał "Nisha" Jankowski w tym roku zdominowało scenę DotA 2, ale bez najważniejszego turnieju, jakim w Docie jest The International, na którym Secret mogłoby potwierdzić formę, trudno wybrać ich na najlepszą drużynę roku.

Z Polskich akcentów w nominowanych był jeszcze turniej IEM Katowice, który odbył się na przełomie lutego i marca, dosłownie na kilka dni przed dotarciem COVID-19 do kraju. Jednak sam turniej rozegrany był bez udziału publiczności.

Poza tym na sześć kategorii aż pięć wygrali nominowani z League of Legends. Graczem roku został mistrz świata w LoLa - ShowMaker, turniej roku to Worlds 2020, esportowym tytułem roku zostało oczywiście League of Legends, a host roku to znana z europejskich rozgrywek LoLa Eefie "Sjokz" Depoortere. Jedynie trenerem roku został Zonic, szkoleniowiec Astralis reprezentujący Counter-Strike: Global Offensive.

Drużyna roku: G2 Esports

Gracz roku: Hed “Showmaker” Su

Trener roku: Danny “zonic” Sorensen

Esportowa gra roku: League of Legends

Turniej roku: Worlds 2020

Host roku: Eefie "Sjokz" Depoortere

Zobacz komentarze