Illuminar nie zachwyca, ale wynik się zgadza. Jak radzą sobie Polacy na EU Masters?

Illuminar Foto: Materiały prasowe

Pierwszy dzień EU Masters za nami. A przynajmniej pierwszy dzień fazy play-in. Wszystkie zespoły już raz zmierzyły się ze swoimi grupowymi rywalami, a Illuminar Gaming nie może narzekać na swój wynik, choć sama gra nie zachwycała.

Trzecia siła Ultraligi trafiła do grupy D razem z G2 Arctic, PSV Esports oraz White Dragons. Już na pierwszy rzut oka wiadomo, że polska formacja powinna celować w TOP 2, bo ekipy z Holandii i Portugalii do europejskich potęg w League of Legends nie należą, za to z Hiszpanami może być różnie. I tak też ostatecznie było.

IHG na swoje konto dopisało dwa zwycięstwa (PSV, WD) i jedną porażkę z ekipą Fresskowego. Niestety same zwycięstwa nie były pewne. Obecnie podopieczni Bezuma dość mocno opierają się na walkach drużynowych w późniejszych etapach rozgrywki. Próbując wyskalować za każdym razem dochodzili bardzo blisko granicy, zza której nie ma powrotu, ale na ich szczęście tylko formacja z Hiszpanii dała radę ich ukarać.

Warto jednak zaznaczyć, że G2 Arctic też nie jest jakimś kolosem nie do ogrania, bo ta sztuka udała się wczoraj White Dragons, którego zawodnicy doświadczeniem nie ustępują specjalnie mocno swoim grupowym rywalom.

W innych grupach Polacy radzą sobie nieźle. Zwyroo i jego Mkers zajmują ex aequo pierwsze miejsce w grupie A, wyprzedzając m.in. Schalke Evolution, które na razie jest największym rozczarowaniem fazy play-in.

Z kolei w grupie C po pierwszym dniu widzimy idealny rozkład sił. SINNERS (Wysek) zajmują ostatnie miejsce z wynikiem 0:3, Goskilla (Kanna) są trzeci z bilansem 1:2, drugie miejsce należy do Vitality.Bee (Raven, Tasz) z wynikiem 2:1, a na pierwszym miejscu jest Fnatic.Rising (Delord), które do tej pory jest niepokonane.

Rozstrzygnięcia fazy grupowej play-inów poznamy już dziś. Dwie najlepsze formacje z każdej grupy przejdą do następnego etapu, gdzie rywalizować będą o dołączenie do głównego turnieju.

Harmonogram spotkań Illuminar Gaming:

17:30 Illuminar Gaming vs PSV Esports

18:30 Illuminar Gaming vs G2 Arctic

21:30 White Dragons vs Illuminar Gaming

Zobacz komentarze