Dwa dni Iberian Cup za nami! Jak radzą sobie Polacy?

Iberian Cup Foto: Riot Games

Iberian Cup to coroczny jesienny turniej dla drużyn z Hiszpanii i Portugalii. Bierze w nim udział 20 drużyn podzielonych na pięć koszyków. Wśród 100 uczestników tegorocznej edycji znalazło się aż ośmiu Polaków. Przyjrzyjmy się bliżej poczynaniom naszych rodaków.

Dotychczas mogliśmy oglądać zmagania w grupach A i B. W tej pierwszej, drużyna Cream Real Betis w składzie Kackos, Nasser, Zwyroo, Keduii, Pyrka, przegrała niestety dwa z trzech meczów i pożegnała się z turniejem. Ekipa składająca się w 3/5 z Polaków zaczęła zmagania zwycięstwem na eMonkeyz, natomiast w pozostałych spotkaniach ulegli S2V Esports oraz BCN Squad.

W grupie B godnie nasz kraj reprezentował Sinmivak grający na topie w barwach MAD Lions Madrid. Jego ekipa zaliczyła dwa gładkie zwycięstwa na portugalskie ekipy - Boavista FC i SAMCLAN Esports, tym samym zapewniając sobie miejsce w fazie pucharowej. Tam czeka już na nich wspomniany wcześniej BCN Squad.

W grupie C nie znajdziemy naszych rodaków, natomiast w ostatniej, jest ich dwóch. Raven i Roison występujący w barwach Team Queso zagrają w piątek o 19:00 na drużynę SLO REJECTS.

Ostatnie dwa polskie akcenty na turnieju to wspierający Erdote w Vodafone Giants oraz midlaner Fresskowy w G2 Arctic. Obie te ekipy mają już zapewnione miejsca w fazie pucharowej i są uznawane za jednych z faworytów do końcowego triumfu.

Rozgrywki Iberian Cup możemy oglądać na kanale LVPes w serwisach Twitch oraz Youtube.

Zobacz komentarze