Huni zdradził, że dostał propozycję zmiany gry i powiedział kiedy zakończy karierę!

Huni

Heo "Huni" Seung-hoon, to bardzo dobrze znany gracz w środowisku League of Legends, w trakcie swojej kariery grał w barwach największych organizacji esportowych takich jak: SK Telecom T1, Fnatic czy Immortals. Zawodnik w jednym z wywiadów zdradził, że w 2016 roku dostał propozycję zmiany gry, ze względu na to, że bardzo dobrze radzi sobie też w innych tytułach, oraz powiedział, kiedy planuje zakończyć karierę.

Huni był gościem w programie "The Queue", którego gospodarzem jest James "Dash" Patterson. W trakcie godzinnej szczerej rozmowy zawodnik zdradził wiele smaczków ze swojej kariery. Powiedział, że w 2016 roku, po tym, kiedy przegrał z Immortals letnie play-offy NA LCS, podszedł do niego ówczesny CEO organizacji-Noah Whinston i zaproponował, by Koreańczyk dołączył do drużyny Immortals w Overwatchu! Ekipa dopiero się formowała, a Huni słynął z tego, że świetnie radzi sobie w różnych tytułach esportowych, więc szef Immortals uznał, że to będzie dobry moment, aby spróbował zmienić grę, ze względu na fakt, że w League of Legends przez najbliższe miesiące nic go nie czeka.

Oczywiście Huni odmówił i kontynuował swoją karierę w League of Legends. Można powiedzieć, że wyszło mu to na dobre, bo w grudniu 2016 roku opuścił Immortals i dokonał coś, co rzadko udaje się graczom z Korei. Po przygodzie w Europie i Ameryce zaliczył udany powrót do LCK, dołączył do legendarnej organizacji SK Telecom T1, gdzie wraz z Fakerem wygrał wiosenny sezon ligi, triumfował w MSI 2017, oraz zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Świata. Obecnie znowu gra w Ameryce, gdzie reprezentuje barwy Dignitas.

Ponadto Huni w wywiadzie zdradził, że karierę prawdopodobnie zakończy w wieku około 28 lat, obecnie ma 22, a profesjonalnie na scenie gra od 16 roku życia. W swoim dorobku triumfował w dwóch ligach - LCS EU oraz LCK, więc ma jeszcze czas aby dołożyć do tego LCS NA i kto wie, może LPL. Dodatkowo wygrał MSI, więc wciąż brakuje mu najważniejszego trofeum - pucharu z Mistrzostw Świata.

Co ciekawe, gdyby Huni jednak przyjął ofertę i zagrał w drużynie Immortals w Overwatchu to nie byłby jedynym graczem League of Legends, który zdecydował się na taki krok. Były zawodnik górnej alei w Fnatic oraz Dignitas - Noh “Gamsu” Yeong-jin zdecydował się na zmianę tytułu i grał w Overwatch League.

Zobacz komentarze