Huni jednak nie jest wart 2 milionów dolarów? Dignitas chce się pozbyć zawodnika

Huni

W off sezonie wszystkich zdziwiła informacja o tym, że Dignitas, które przejmowało miejsce w LCS po Clutch Gaming, zdecydowało się zaoferować swojemu toplanerowi Heo “Huniemu” Seung-hoonowi nowy kontrakt, na mocy którego zawodnik miał w dwa lata zarobić 2.3 miliona dolarów. Teraz jednak Dignitas oficjalnie poformowało na swoim twitterze, że zawodnik może szukać nowego pracodawcy.

Przed sezonem decyzje personalne Dignitas budziły sporo kontrowersji. Drużyna pozwoliła odejść Vulcanowi do Cloud 9, a na środkowej alei nie zdecydowano się dać szansy Damonte (który w 2019 roku był ważną częścią zespołu, który pojechał na Worldsy) i odesłano Amerykanina do rozgrywek akademii. To sprawiło, że wielu fanów wątpiło w sukces zespołu.

Z drugiej strony Huni i Froggen nie są złymi graczami na poziomie LCS, a do tego skład uzupełniał weteran Aphromoo i były jungler TSM, Grig. Zespół jednak nigdy nie odpalił i konieczne były zmiany w drużynie, a ostatecznie wiosenny split Dignitas i tak zakończyło poza play offami na 7 miejscu.

Taki wynik zdecydowanie nie może cieszyć, zwłaszcza że poziom w tym splicie nie był wysoki dlatego decyzje o zmianach personalnych nie dziwią. Zaskoczeniem będzie jednak jeśli Huni zdecyduje się zrezygnować z tak wysokiego kontraktu.

Zobacz komentarze