Griffin przedłuża kontrakty ze wszystkimi zawodnikami

Griffin Foto: Materiały prasowe

Drużyna, którą pokochała cała Korea, zostaje razem na dłużej. Oficjalne konto organizacji podało na twitterze informację o przedłużeniu kontraktów ze wszystkimi sześcioma zawodnikami o następne trzy lata.

Historia drużyny, która rozegrała się w minionym roku to materiał na film. Najpierw zdominowali sezon zasadniczy drugiej ligi koreańskiej, kończąc ją z wynikiem 14:0. Przez turniej kwalifikacyjny do LCK przeszli jak burza nie dając większych szans swoim rywalom.

I tu ich historia powinna się zakończyć. Przecież grupa zawodników bez doświadczenia, zebranych z solo kolejki nie ma prawa rywalizować z sukcesami w najlepszej lidze na świecie. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Letni split LCK zakończyli na drugim miejscu, zarówno w fazie zasadniczej, jak i w fazie play-off, ustępując tylko wysadzanej gwiazdami drużynie KT Rolster.

Ostatecznie historia kopciuszka zakończyła się, gdy Griffin przegrali w regionalnym turnieju kwalifikacyjnym z Gen. G 2 do 3 i nie pojechali na Mistrzostwa Świata. Cała społeczność współczuła młodym zawodnikom, którym bardzo niewiele zabrakło, by w jeden sezon przejść od drugiej ligi do Worldsów.

Teraz drużyna zostanie razem do 2021 roku. Wygrywając KeSPa Cup, formacja udowodniła, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w tym roku również liczyć się będzie w walce o najwyższe cele.

Skład drużyny:

  • Choi "Sword" Sung-won
  • Lee "Tarzan" Seung-yong
  • Jeong "Chovy" Ji-hoon
  • Park "Viper" Do-hyeon
  • Son "Lehends" Si-woo
  • Rezerwowy: Jeong "Kabbie" Sang-hyeon
Zobacz komentarze