Gigantyczne zmiany w LCS? Nie będzie już wiosennego splitu?

LCS Foto: Riot Games

Nadchodzący sezon może być przełomowym dla rozgrywek LCS. Według nieoficjalnych informacji format zmagań w Ameryce Północnej zostanie całkowicie zmieniony, a wśród nowości ma być brak wiosennego splitu.

Źródłem informacji jest Travis Gafford, amerykański niezależny dziennikarz. W najnowszym filmie na jego kanale podzielił się z fanami nieoficjalnymi informacjami, które udało mu się zebrać.

Przede wszystkim LCS ma pożegnać formułę dwóch splitów. Od teraz całe rozgrywki mają być jednym, długim sezonem, w którym każda drużyna zmierzy się z każdym rywalem pięć razy. W tej chwili w formule mecz i rewanż na przestrzeni dwóch splitów rozgrywane są 4 spotkania z każdym z przeciwników.

Reprezentanta LCS na MSI poznamy w turnieju w połowie sezonu, w którym weźmie udział kilka najlepszych zespołów. Obecnie najprawdopodobniej będzie to wydarzenie dla ekip z TOP 6 po konkretnej kolejce.

Przed sezonem ma zostać rozegrany jeszcze turniej inauguracyjny. Po co? Nie wiadomo. W końcu jeśli split wiosenny jest likwidowany, ponieważ nie ma znaczenia w kontekście mistrzostw świata, to po co organizować dodatkowy turniej? Możliwe, że wkrótce się dowiemy.

Ponieważ rozegranych będzie więcej spotkań, transmisje LCS odbywać się będą w piątki, soboty i niedziele. Różnica w porównaniu do poprzedniego roku jest taka, że teraz całe dni transmisyjne poświęcone będą rozgrywkom LCS.

Odnowiony zostanie również system rozgrywek dla akademii. Liga ma zostać zmieniona w sposób, który lepiej zintegruje turnieje dla amatorów, których ma być więcej, a według informacji Gafforda, organizacje z LCS będą kontraktować więcej amatorskich graczy, na wzór 100 Thieves i ich drużyny Next.

Komisarz ligi Chris Greeley poproszony o komentarz odpowiedział tylko, że organizatorzy otwarci są na opinię społeczności i cały czas rozważają nowe możliwości, ale o konkretach poinformują bliżej początku sezonu.

Historycznie rozgrywki LCS zaczynały się w połowie stycznia, więc najprawdopodobniej nowe informacje pojawią się pod koniec tego roku lub na początku stycznia 2021.

Zobacz komentarze