G2 zaczyna obronę tytułu. Już dziś rusza faza play off w LEC

Jankos Foto: Michal Konkol / Riot Games

Najlepsze drużyny w Europie już dziś przystąpią do zmagań w fazie play off League of Legends European Championship. Jako pierwsi w szranki staną obrońcy tytułu G2 Esports, a ich rywalem będzie zespół samych niemal debiutantów czyli MAD Lions.

G2 po raz kolejny do drugiej części sezonu przystępuje z pierwszego miejsca. Na przestrzeni sezonu Jankos i jego koledzy byli bezsprzecznie najlepszą drużyną w lidze, co potwierdzili wygrywając ostatnie osiem spotkań z rzędu. Po dołku formy z połowy splitu nie ma już nawet śladu. Caps odnalazł swoją niszę na dolnej alei, gdzie najlepiej czuje się na Sennie, Ezrealu i Taliyah, a to z kolei pozwoliło drużynie na ustabilizowanie swojej gry i ponowne wejście na nieosiągalny dla innych drużyn poziom.

Z drugiej strony MAD Lions już teraz może mówić o niezwykle udanym sezonie. Zespół złożony z czterech debiutantów spisał się zdecydowanie lepiej niż można było oczekiwać. Co więcej, na dobrą grę lwów nie musieliśmy długo czekać. Już w pierwszym meczu sezonu (co ciekawe też przeciwko G2) pokazali, że mają potencjał by zagrozić najlepszym.

Niestety najprawdopodobniej nie będzie to wyrównana seria. Stylistycznie MAD wypada koszmarnie w zestawieniu z G2. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na statystyki z wczesnych etapów rozgrywki. W tym G2 jest najlepszym zespołem w lidze, a MAD znajduje się w dole zestawienia. Wiele wskazuje więc na to, że każda mapa będzie w zasadzie skończona w pierwsze piętnaście minut.

Początek spotkania o godzinie 18:00.

Zobacz komentarze