G2 czy Rogue? Kto zagra w wielkim finale LEC?

Inspired i Jankos Foto: Michal Konkol / Riot Games

Zaczynamy ostatni weekend tegorocznych zmagań w LEC. W grze o mistrzostwo zostały już tylko trzy drużyny. Fnatic, które czeka na rywala w wielkim finale oraz G2 i Rogue, czyli dwie ekipy, które dzisiaj zmierzą się na Summoner's Rift.

Rogue do meczu może przystąpić będąc pewnym siebie. Larssen i spółka w zeszłym tygodniu pewnie rozbili MAD Lions 3:0 pokazując nowe oblicze zespołu wybierając Evelynn, Hecarima i Gravesa, którymi do tej pory Inspired po prostu nie grał. Co więcej, po porażce z Fnatic Larssen podłapał Luciana od Nemesisa i również rozszerzył swój champion pool.

Z drugiej strony G2 niespodziewanie przegrali z Fnatic 2:3. Była to zaskakujące choćby dlatego, że w bezpośrednich starciach w tym roku ekipa Jankosa z Fnatic do tej pory nie przegrała. Jednak biorąc pod uwagę przebieg serii to G2 prowadziło na większości map i eliminując bardzo proste błędy mogło pewnie wygrać serię.

Dlatego też dziś czeka nas niezwykle emocjonujące starcie. Obie drużyny wyglądają naprawdę rewelacyjnie i trudno przewidzieć jak potoczy się mecz. Czy G2 pozostanie niepokonane w starciach z Rogue? A może łotrzyki wreszcie przełamią niemoc i pokonają utytułowanych rywali? Przekonamy się już o 17:00.

Zobacz komentarze